Обирай пісні. Визначай переможця

Чому осінь прийшла так рано і чи буде ще тепло? Розповідає синоптикиня

22.09.2021 р., 13:34

Цьогорічна осінь як ніколи раніше почалася відповідно календаря, принісши із собою відчутне похолодання. Й не дивлячись на короткий проміжок потепління, вже кілька днів українці потерпають від температур, які прямують замалим не до нуля градусів. Українське радіо вирішило поцікавитись, чи варто очікувати цього сезону ще тепла та коли прийде справжня зима. Про все це нам ми запитали синоптикиню Гідрометцентру Олександру Халу.

Чи буде ще тепло цієї осені?

"Якщо говорити про холодний початок осені, то не варто засмучуватись: потепління буде. Від початку вересня в нас температурні "гойдалки", тому що на початку місяця було похолодання, потім потеплішало і ми спостерігали перше бабине літо, а зараз знову похолоднішало. Так склалась синоптична ситуація, коли внаслідок розташування циклону над Україною до нас з півночі почало заходити холодне повітря. Зараз практично по всій Східній Європі температура значно знизилась", – розповіла Олександра Хала. 

Проте вже з вихідних, за словами синоптикині, почне теплішати: "Вже в п’ятницю з заходу потрохи буде надходити більш тепла повітряна маса, відповідно почне зростати температура. За попередніми прогнозами на вихідних в столиці матимемо температури в межах 15-19 градусів".

"Початок наступного тижня також обіцяє бути значно теплішим, до того ж погода буде знову сонячною. Це ще не остаточне похолодання й снігу в Києві боятися не варто", – зазначила Хала. 

Разом з тим, як додала експертка, сьогодні після обіду та вночі може випадати мокрий сніг в Карпатах: "На високогір’ї температури значно нижчі, ніж на рівнинній території України. Там температура опуститься нижче нуля".

"Таке похолодання не є аномальним. Цього року осінь прийшла чітко за розкладом, проте кожного року синоптичні процеси складаються по-різному. В окремі роки ми часто спостерігали у вересні перебіг літніх синоптичних процесів. Цього року ситуація інша, проте це не є аномалією", – додала синоптикиня.

Якою буде зима?

За словами Олександри Хали, напевно можна сказати, що зими вже не будуть такими сніжними, як раніше: "Адже ми спостерігаємо глобальні тренди щодо зростання температур і Україна, на жаль, не є винятком. Навіть за одними даними в Україні одні з най швидших темпів зростання температури, якщо брати Європу". 

"Це може мати такий характер, що кількість безморозних днів буде зростати. Років десять тому протягом зими було, наприклад, 50 таких днів, то тепер їх вже менше. Також взимку може спостерігатися більше тривалих відлиг, більше безсніжних днів. Але, не дивлячись, на це все траплятимуться холодні вторгнення і сніг все одно буде", – зазначила синоптикиня.

Чи можна очікувати температурних рекордів в осінньо-зимовий період?

Хала пригадала, що протягом літа Україна побила багато температурних рекордів: "Ми спостерігали так звані "хвилі тепла", що є наслідком глобального потепління. Й вчені зазначають, що такі періоди тепла, дуже спекотної погоди будуть зростати". 

"Але щодо рекордів надалі, то поки що ми нічого подібного не спостерігали, але якесь різке похолодання, потепління може бути", – підсумувала Олександра Хала.

Фото: Главком

Чому осінь прийшла так рано і чи буде ще тепло? Розповідає синоптикиня

Новини по темі