Обирай пісні. Визначай переможця

В Грузії масові протести через смерть оператора. Чи призведуть вони до політичної кризи в країні?

17.07.2021 р., 21:57

В Грузії відбуваються масові протести, спричинені смертю та масовим каліцтвом операторів телебачення, які постраждали під час Маршу рівності 5 липня. Під час заходу на учасників ходи та присутніх там журналістів напали невідомі. Із 55 поранених осіб 53 людини були працівниками ЗМІ. 11 липня помер оператор телекомпанії "Пірвелі", а 15 липня, як повідомили медіа, інший оператор громадського мовника Грузії осліп на одне око від побоїв. Детальніше про те, що відбувається в Грузії зараз Українське радіо поспілкувалось з експертом з питань Центрально-східної Європи незалежного аналітичного центру "ADASTRA" Богданом Мироненком.

"Провідні грузинські медіа вимагають відставки всього уряду Іраклія Гарібашвілі, тому що так його сформував сам прем’єр. Скажімо, на партію "Грузинська мрія" покладалися доволі великі надії суспільства після того, як грузинський народ на демократичних виборах сказав остаточне "прощавай" поколінню, яке прийшло на хвилі революції 2004 року. Зокрема йдеться про Міхеїла Саакашвілі. Відповідно, на мою думку, в будь-яких постреволюційних суспільствах після того, як влада приходить завдяки великим жертвам, народ починає ставитись до неї вимогливіше", – висловив свою думку Богдан Мироненко.

Також, як зазначив експерт, нинішній прем’єр-міністр Грузії доволі молода людина, відтак багато в кого це посилювало надії, проте Гарібашвілі їх не зовсім виправдав. 

"Протести журналістів, безперечно, можуть спровокувати чергову політичну кризу в Грузії. Я не виключаю, що в неї вступить й третя сторона в особі правих популістів, в тому числі й проросійської сторони", – розповів Мироненко.

Він додав, що представники грузинських медіа також вимагають відставки керівника Служби державної безпеки: "Я не знаю, чи вдасться їм відставити власне уряд, але виконати програму мінімум – усунути керівництво державної безпеки – можна. Певний негатив буде і на панові Гарібашвілі, оскільки він свого часу теж займав посаду міністра внутрішніх справ й керував грузинською поліцією після пані Згуладзе".

Принагідно експерт торкнувся й теми Білорусі, де поновилися обшуки журналістів правозахисних та громадських організацій. Силовики затримують журналістів-правозахисників і цього разу мішенню стала редакція Радіо Свобода:

"Ця реакція показує, що самопроголошений президент Лукашенко "пустився берега": він готовий на будь-які заходи. Для того, аби дати йому рішучу відповідь на його акти, повинна бути реакція міжнародної спільноти".

Фото: AFP/East News

В Грузії масові протести через смерть оператора. Чи призведуть вони до політичної кризи в країні?

Новини по темі