Мобільний додаток

Рада заборонила пластикові пакети: чи є альтернатива? Думка експерта

1.06.2021 р., 22:03

Україна поступово відмовляється від пластику — сьогодні Верховна Рада заборонила розповсюдження пластикових пакетів. За законопроєкт проголосувало 297 депутатів. Після того як президент підпише документ, поза законом будуть тонкі та надтонкі пакети товщиною 0,015 - 0,5 мм та оксорозкладні пакети. Заборонять їх в об’єктах роздрібної торгівлі та у ресторанних закладах. Обмеження не торкнеться біорозкладних пакетів. Про наслідки цього рішення в ефірі Українського радіо голова Української пакувально-екологічної коаліції Володимир Слабий.

"Проблема невелика, якщо дивитися з екологічної точки зору, вага або рівень цих пакетів не настільки значний порівняно з іншими відходами, він становить менше 1%. І тому колапсу не буде", — каже експерт Володимир Слабий, звичайно, це дасть незручності для населення, адже пакети надавали їм можливість їх використовувати в широкому розумінні цього слова". 

Однак, вважає він, вітчизняні виробники можуть бути винахідливими: "Заборонено до 50 мікрон, а будуть випускати 52 мікрони, і тоді це буде дозволено". Експерт вважає, що законотворяцям та бізнесменам треба думати про альтернативи, наприклад, "європейські країни запровадили обмеження до 2025 року до 90 штук пакетів на рік, до 2030-го року - 40, тобто, поступовий перехід. І запровадили альтернативу".  

Фото: slovoidilo

До того ж, переконаний Володимир Слабий, виробники підвищать ціну на дозволені пакети, і людина вимушена буде її заплатити. Адже, за його словами "альтернатива пакетів із паперу не дуже хороша і має екологічний слід". 

Чи зможуть українці масово перейти на альтернативу пакетів — торбинки чи ящики, експерт не певен. "Думаю, що шлях буде таким: стане набагато більше контейнерів з того ж пластику.  У інших країнах поки що не прийшли до загального консенсусу у цьому питанні,  бо спочатку пропонувалися еко замінники з кукурудзи, зокрема, але в той час, коли не вистачає і таких продуктів продуктів, використовувати їх на такі речі не дуже розумно".

Він висловив надію, що владні структури приймуть загальний закон про відходи, в тому числі, про упаковку, і це питання буде вирішуватися більш системно. "Треба час на перехід до цього, і, я думаю, що суспільство буде думати про поступовий перехід. На минулому тижні було оприлюднено, що найбільші виробники товарів в упаковці, створюють організацію розширеної відповідальності виробника, яка успішно працює  в інших країнах і створює системи для роздільного збирання відходів для того, щоб вони  не йшли на звалища, а йшли в ресурс, тому що циклічна економіка базується на тому, щоб використовувати і зберігати цей ресурс. І думаю, що рано чи пізно законодавство "підтягнеться" під це", —  зазначає голова Української пакувально-екологічної коаліції Володимир Слабий.

Ілюстративне фото: shoppingpl.com

Рада заборонила пластикові пакети: чи є альтернатива? Думка експерта

Новини по темі