Мобільний додаток

Україна виходить з третьої хвилі пандемії. Коли українці повернуться до звичного життя?

11.05.2021 р., 12:55

Міністр охорони здоров'я Максим Степанов на своїй сторінці у Facebook повідомив, що Україна вийшла з третьої хвилі пандемії коронавірусу. За словами міністра, третя хвиля забрала найбільше життів проти перших двох. Проте попри покращення ситуації зараз "надзвичайно важливо" не розслаблятися, а продовжувати дотримуватися протиепідемічних правил, зазначив Степанов. Чи зросте захворюваність після весняних свят, скільки хвиль пандемії ще може бути попереду, що допоможе українцям подолати хворобу якомога швидше в ефірі Українського радіо пояснює заслужений лікар України, міністр охорони здоров’я 2007-2010 рр. Василь Князевич.

Скільки хвиль пандемії ще можуть пережити українці

Є різні прогнози, ми дивимося на світ, як він реагує на ситуацію. На мою думку, поки ми не здобудемо колективний імунітет, то загроза спалахів є — тим паче, вже є кілька різновидів вірусу, адже він мутує, вже є до 40-а його видів — ще, можливо, буде кілька хвиль. Ми переживали за період Великодніх свят, але все йде більш-менш нормально. Зрозуміло, що ще треба очікувати таких хвиль.

Чи очікувати на нову хвилю захворюваності після весняних свят

Я не дуже погоджують з таким твердженням, бо у нас вже більше 2 мільйонів мешканців країни перехворіли, ще десь мільйон — вакцинувався. 

Примітка редакції: Відповідно до офіційних даних МОЗ від 11 травня, від початку пандемії на COVID-19 захворіли 2 124 535 осіб, одужали — 1 777 370. Вакцинацію за цей час пройшли 865 590 українців.

Звісно, щоб ми себе почували спокійними і захищеними, то потрібно, щоб 60-70% громадян вже перехворіли або мали імунітет. Поки ми не досягли і 10%, тому небезпека є. Щоправда, ми вже навчилися жити з цим. Тепер треба вчитися піднімати, змінювати економіку, бо нескінченно жити з локдаунами важко. 

 

Читати далі: Медична сфера за рік пандемії. Заступниця міністра охорони здоров’я про проблеми, досягнення, зміни

Чи дійсно поки єдиним виходом для України залишаються тимчасові локдауни? 

Так, я погоджуюсь з цим. Люди на цей час уже мають чітко знати алгоритм своїх дій: як дотримуватися гігієни, способи профілактики, що робити, коли з’являються симптоми. Нам потрібна своя вакцина. Є позитивна новина, що Всесвітня організація охорони здоров’я надасть право використовувати технологію тих провідних фірм, які виробляють вакцину, але не справляються з забезпеченням усіх країн. Цю ідею підтримують і уряди країн.

Примітка редакції: Голова ВООЗ Тедрос Гебреєсус дійсно підтримав пропозицію США щодо тимчасового скасування патентного захисту вакцин щодо коронавірусної інфекції. Але наразі немає прийнятого рішення, яке дозволить це зробити. 

Уряд США закликає зняти патентний захист з вакцини від Covid-19. Чи хороша це ідея?

Я не впевнений, що саме так це відбудеться, але треба швидко ухвалювати рішення і забезпечити людство вакциною. Можливо, на сьогодні такий шлях є виправданим. Розвиток вакцинації також рухає науку. Я вважаю, що Україна має потенціал і може справитися з цим питанням сама, якщо буде правильно організована справа. Швидко розв’язати цю ситуацію і зняти патент — це добре, але в цілому для науки таке рішення викликає дискусію:так може виникнути більше підробок і фальсифікатів. Та я хочу наголосити, що у нас стоїть питання виживання людства. Якщо ми не навчимося у таких екстремальних ситуація допомагати одне одному, то навряд у нас буде майбутнє. Тому думка вірна, але як її втілити ще треба вирішити. Ми можемо говорити про загальну стратегію, але треба робити своє. 

Читати далі: Новий план – нові темпи? Експерт про національний план вакцинації від COVID-19

Про ставлення українців до вакцинації

Це зрозуміла картина. Ми політизували процес надання допомоги і ковідну тему теж. А ще ми не мали системи профілактики, про яку маємо зараз серйозно говорити. Служба з такою місією була ліквідована. Розгубленість тих, хто при владі, невміння пояснити ситуацію, політизація процесу, відсутність вакцини. Якщо ми мали б у запас кілька мільйонів доз, то можна було б розробити систему і працювати з людьми. Дії влади неузгоджені, тому люди перестали вірити. Вакцинуватися можна, українці розуміють, що альтернативи немає, якщо вони не хворіли.

Читати далі: Чи мало сенс повернення дітей до школи з 5 травня: позиція психолога та вчителя

Зазначимо, за даними МОЗ, станом на 11 травня у "червоній" зоні вже немає областей, в "помаранчевій" — 8 (додалася Миколаївська область), у "жовтій" — 16 областей та Київ.

Фото: pixabay.com

Україна виходить з третьої хвилі пандемії. Коли українці повернуться до звичного життя?

Новини по темі