Мобільний додаток

Трамп повертається? Експертка-міжнародниця розповіла про плани колишнього президента США

21.02.2021 р., 16:00

Американський сенат так і не спромігся оголосити імпічмент колишньому президенту США Дональду Трампу. Це була друга процедура імпічменту, цього разу його звинувачували у підбурюванні своїх прихильників до захоплення Капітолію — будинку законодавчого органу, який вони штурмували 6 січня 2020 року. За повідомленням Associated Press, Трамп прагне відновити свою політичну активність і хоче помсти. Чи дійсно це так в ефірі Українського радіо аналізувала експертка – міжнародниця Ради зовнішньої політики "Українська призма" Ганна Шелест.

Чи дійсно Дональд Трамп планує повернутися у політику

Він від початку казав, що не збирається йти. І є кілька версій, чому він зберігав таку тишу після інавгурації. Деякі говорять, що поки були розслідування і йшов процес закінчення імпічменту його юристи вмовили не говорити і не бути дуже публічним, щоб не наговорити на додатковий термін чи ув’язнення. Інша версія полягає в тому, що його донька Іванка збирається у політику і теж вмовляє батька не бути дуже активним, щоб не зіпсувати їй старт політичної кар’єри. Хтось говорив, що він просто був вкрай ображений через те, що відбулося, спроба імпічменту, що він програв. Все це така емоційна реакція. Тому, спостерігаючи за Трампом всі останні роки, ми розуміємо, що очікувати від нього можна що завгодно. Тим більше, що він відчуває, що у нього є прихильники. Відповідно, маючи таку базу, він може вирішити для себе спробувати якісь із варіантів повернення у політику.

Чи хоче колишній президент помститися 

Юридичних важелів у нього немає. Його команда вже побачила, що програла майже всі суди, які вони розпочали ще в листопаді. Тобто таким чином він не зможе помститися. Єдиний варіант, який можливо він для себе бачить — це повернення на вибори у 2024 році. Адже посаду сенатора він вважає малою після президентства, тому він не буде розмінюватися. А вибори 2024 року можуть бути помствою. Єдине питання у тому, від кого вона може піти на вибори, адже республіканська партія вкрай розділена щодо Трампа. Після подій 6 січня від нього відвернулася велика частина республіканців. 

Про критику лідера республіканців у Сенаті Мітча Макконнелла

Ще під час правління Трампа був серйозний розкол усередині республіканської партії. Покійний Маккейн виступав проти Трампа, а сам був одним з лідерів, навіть кандидатом у президенти від республіканської партії. Під час першого імпічменту партія розділилася на дві великі групи, були жорсткі заяви щодо діяльності Дональда Трампа. До того ж події після виборів: напад 6 січня, неадекватна реакція колишнього президента на програш у листопаді — серйозно розділили тих, хто розуміє, що Трамп давав хороший рейтинг республіканській партії, але з іншого боку є ризики через його непердбачуваність, підтримку праворадикальних груп. Взагалі та розділяюча політика, яку сповідував останній рік Трамп, вона забирала у нього все більше прихильників, особливо в топі партій. Якщо ви подивитеся на 7 сенаторів з республіканської партії, які проголосували за імпічмент Трампа цього місяця, то серед них якраз далеко не останні люди в партії, а дуже поважні і впливові політики. Залишаються також ті, хто підтримує Трампа, є не просто союзниками, вони розділяють його світогляд і бажання повернутися до політики. Просто прийти до республіканської партії і сказати, що він хоче бути їхнім кандидатом, буде важко. Думаю, буде велике питання, хто зі спонсорів його захоче підтримати, чи зробить це штаб партії. Шансів на те, що Трамп піде як незалежний кандидат набагато більше, ніж на те, що республіканська партія захоче, щоб він її представляв.

Навіщо демократи підкидають дрова у багаття війни з Трампом

Я думаю, що тут причина у тому, що для них — це справа честі. Особливо після 6 січня це сприйняли набагато гірше, ніж перший імпічмент, до якого були питання. Підбурювання до захоплення символу американської демократії — це стало психологічною, символічною, важливою віхою для американського суспільства. Якщо багато демократів були готові пробачати секситські і антимігрантські заяви Трампа, то висловлювання щодо штурму стали поштовхом, щоб не дати піти непокараним колишньому президенту. 

Чому на Мюнхенську безпекову конференцію не запросили Росію та Китай

З одного боку Путіна запросили в Давос і ми почули його контраверсійну промову. Це був пробний камінь, адже Путін не приїжджав на великі форуми довгий час. І ми побачили, що ця промова була ганебною для багатьох європейських лідерів. На Мюнхенській конференції завжди виступали високопоставлені представники Росії. Те, що цього року їх не запросили, думаю, викликано кількома фактами. По-перше, отруєнням Навального і все, що відбулося після цього, коли були дуже різкі заяви проти Путіна особисто в Німеччині. По-друге, я не здивуюся, якщо американський Президент або його команда поставили умову, що він буде виступати тільки у тому випадку, якщо не буде російських представників, які будуть просувати свій порядок денний. Російські представники були серед учасників, але не серед спікерів. 

Фото: vedomosti

Трамп повертається? Експертка-міжнародниця розповіла про плани колишнього президента США

Новини по темі