Мобільний додаток

Дискусія щодо санкцій проти Тараса Козака та телеканалів ZIK, "112 Україна" і Newsone: коментують політики

9.02.2021 р., 11:55

Чи не найгучнішою подією тижня стали санкції Ради національної безпеки і оборони, запроваджені Указом Президента України Володимиром Зеленським, проти народного депутата Тараса Козака та його медіа-активів: ZIK, "112 Україна" та Newsone. Їх пов’язують не так із Козаком як із Віктором Медведчуком, кумом російського президента і народним депутатом України. За словами секретаря РНБО Олексія Данілова, телеканали Козака-Медведчука — це суто російська пропагандистська машина Російської Федерації.Чи допоможуть подолати російську агресію рішення влади щодо блокування кількох телеканалів та законодавчі ініціативи щодо повернення окупованих Росією територій в ефірі Українського радіо обговорюють екс-віце-прем’єр міністр, Надзвичайний і Повноважний Посол України Роман Безсмертний та заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом, член депутатської фракції політичної партії "Опозиційна платформа - за життя" Олег Волошин.

Чи сприятиме це рішення у деокупації України

Роман Безсмертний: Перша біда, перша трагедія сучасної України — це війна. Якщо ми подивимося на події останніх двох років, на позиції українських політиків, то в інформаційному плані всі вони уникали цієї теми, говорили про будь-що, але на тему проблеми, біди і трагедії війни фактично відповіді ніхто не дав. Окремі моменти і законороєкти, які висвітлювалися, носили суб’єктивний і фрагментарний характер. 7-ий рік фактично відсутнє розуміння візії цієї теми. Все зводиться до того, що продовжують дискутувати на побічні, сторонні теми. А відповідь держави і розуміння як цей процес повинен тривати і сьогодні відсутні. Я вважаю, що рішення РНБО законне, але запізніле, бо у відповідності до 34 ст. Конституції України це рішення мали ухвалити ще декілька років тому, коли вже було очевидно, що в інформаційному плані цілий ряд засобів масової інформації є учасником, союзником, сателітом ворога, який веде проти України війну. Зважаючи на 34 ст. Конституції України, Закон "Про санкції", комплексу Законів "Про оборону і безпеку", Закон "Про правовий режим воєнного стану" РНБО і Президент були уповноважені ухвалювати такі рішення. Я наполягаю на тому, що з 2014 року цілий ряд українських очільників були бездіяльними у питанні ухвалення рішень у відповідності до законодавства. 

Олег Волошин: Президент досить вичерпно назвав у своєму відеозверненні приклади того, що його турбувало в ефірах телеканалів. Він навів приклад дискусій навколо "тарифного геноциду", тобто колосального підвищення цін на комунальні послуги, і розмов навколо земельної реформи, в якій крім нашої партії, між іншим, брали участь й інші політичні сили. Очевидно, що справжнім мотивом рішення Президента була виключно боротьба з політичними опонентами. Колосальний рівень падіння довіри до нього пов’язано з бездарною соціальною економічною політикою, яка проводиться чинною владою і вже в останню чергу якісь моменти, можливо,  пов’язані з Росією.  Просто Президенту Зеленському і його батьку, як він розповідав в інтерв'ю, не подобалося, що його на цих телеканалах критикували за різні рішення. Тому такі рішення можуть виправдовувати тільки ті, хто думає, що завтра таке рішення не буде ухвалено щодо телеканалу "Прямий" або будь-якого іншого. Між іншим, у своєму зверненні він  велику  увагу приділив Петру Порошенко, який в інтерпретації пана Зеленського, став прибічником Кремля. Тобто поки наші політики чубляться, хто з них агент Кремля, в результаті Україна стає все більш зубожілою, а система державного управління все більше розвалюється. Якщо вони вже такі великі вояки, то хай визначаться, як каже пан Безсмертний, і оголосять Росії війну. Оскільки вони це не зроблять, а на межі з Кримом у нас не лінія фронту, а кордон, замість цього використовується риторика, яка вже набридла. Скажіть українцям, що ми ще 60 років так будемо воювати і вони винесуть будь-яку владу на вилах.  

Чи можуть бути санкції  внутрішньо політичною боротьбою                            Роман Безсмертний: Я хотів би звернути увагу на Закон "Про санкції", який передбачає накладання санкцій по відношенню до фізичних і юридичних осіб, які фактично контролюються іноземними державами або громадянами чи юридичними особами іноземних держав. Тому Закон "Про санкції" дозволяє і навіть вимагає накладати санкції на таких (суб’єктів) громадян України і резидентів України  (юридичних осіб), які вчиняють дії проти суверенітету і територіальної цілісності нашої країни. Інформаційна війна — це складова війни. І тут треба розуміти, що відповідні посадові особи зобов’язані вчиняти дії. Це не наша з вами проблема, що жоден президент так і не ввів в дію Закон "Про оборону", Закон "Про правовий режим воєнного стану". Ми зараз говоримо про те чи мали право державні посадовці вчиняти відповідну дію. Наполягаю, що відповідно до 34 ст. Конституції України вони зобов’язані були це робити. Гаряча дискусія виникає тому, що в цій ситуації змішуються декілька проблем: перша — санкції проти суб’єктів, які діяли на боці ворога ( у цій частині санкції виправдані, вмотивовані, відповідають законодавству), друга — поведінка суб’єктів політичного процесу навколо цього питання, вона носить суто інформаційний характер, розрахований на е, що ситуацію можна повернути назад, третя — інформаційна складова, яка дозволяє впливати на ситуацію в політичному, воєнно-політичному і міжнародному плані. Все це створило ту кашу, з якої зараз важко вилізти.    

Чи почав таким чином Президент Зеленський виборчий процес

Олег Волошин: Я не можу коментувати думки пана Зеленського, їх часом важко зрозуміти. Якщо дострокові вибори і відбудуться, то точно не через ці дії, а через розвал монобільшості, яка сьогодні тримається на корупції. У Верховній Раді, всі це знають, депутати партії "Слуга народу", той же Гео Лерос та інші свідчили про це. Вони були готові свідчити про це у суді, що виплачували по 5 тисяч доларів депутатам  від правлячої більшості,  щоб вони голосували за необхідні закони. Це все теж Путін організовує? Контрабанда з Донбаса через кого проходить? Хто контролює лінію розмежування? Наші проблеми у будь-чому, але точно не в Росії. Вони у внутрішній слабкості, корупції, втраті керованості багатьма процесами, зубожінні людей. На цьому треба зосередитися.

Чи не означає це, що українська влада вже почала політику деокупації

Роман Безсмертний: Поява подібного законопроекту є дуже важливою, це потрібно було зробити давно. Я позитивно оцінюю, що на цьому етапі врешті-решт з’являється такий фундаментальний документ, де є спроба описати всі питання, які стосуються перехідного періоду. Наскільки записане у цьому документі, на мою думку, відповідає поставленій меті — з деякими речами можна погодитися, деякі речі будуть обговорюватися — сьогодні про це рано говорити, адже це законопроєкт, але загалом підхід важливий. 

Олег Волошин: Я нікого не хочу образити, але мені дивно, що дуже розумні і досвідчені люди дозволяють себе втягувати в абстрактні дискусії. и можемо на кожному паркані писати "Крим—  це Україна". Як це наблизить повернення Криму до України? Об’єднання українських земель залежить від того як ми будемо вести переговори, як будемо виконувати угоди. Пан Рєзніков може написати будь-який план, навіть помріяти про те як всі втрати, які понесла Україна за цей час, ми отримаємо. 

Фото: suspilne.media

Дискусія щодо санкцій проти Тараса Козака та телеканалів ZIK, "112 Україна" і Newsone: коментують політики

Новини по темі