Мобільний додаток

Представник Кабміну у ВР Мокан про введення санкцій проти Козака, нову коаліцію та призначення Вітренка

4.02.2021 р., 13:19

Фракція "Слуга народу" ще не ухвалила остаточне рішення щодо введення санкцій проти нардепа Тараса Козака, проте більшість народних депутатів підтримують це рішення. Про це в ефірі Українського радіо повідомив представник Кабінету Міністрів України у Верховній Раді, депутат від фракції "Слуга народу" Василь Мокан.

"Є факт введення в дію рішення РНБО. Фракція, звичайно, буде це обговорювати, але це не означає, що рішення може бути призупинене чи не діяти. Засідання з цього приводу ще не проходило. Відповідно говорити про те, яке рішення фракція прийняла, я не можу, бо не знаю статистики. Але, судячи із розмов із колегами, я бачу, що більшість підтримує це рішення, хоча багато хто акцентує на тому, що політично це зрозуміло, але важливо звернути увагу на правову складову. Тому що якщо проти громадян України вводяться санкції, має бути правове обгрунтування. Вочевидь, Служба безпеки України мала би в рамках можливого дати для громадян розуміння, які схеми і терористичні підозри можуть пред'являтися цим громадянам", — зазначив Василь Мокан.

"Загалом вважаю, що дійсно є проблема, що інформаційні канали Козака і Медведчука дуже часто в ефірах формували такий інформаційний порядок денний, який поширював антивладні та антиукраїнські настрої. За останні півроку вони були у моїх персональних санкціях і я не брав участі в ефірах", — сказав нардеп

Мокан зауважив, що "у будь-якому випадку нардепи будуть наполягати на тому, щоб в Україні була забезпечена свобода слова. Але якщо це системна робота, спрямована проти держави, то з боку влади має бути відповідна реакція".

Проти Тараса Козака відкрили кримінальне провадження за ст.258-5 "Фінансування тероризму". Мокан зауважив, якою буде реакція парламенту на це.

"Минулого року ми обмежили депутатську недоторканність. І тепер для того, щоб проти народного депутата порушили кримінальне провадження, дозвіл самої Верховної Ради не потрібний. Наша фракція може висловлювати політичну позицію, зокрема, щодо подальших правових наслідків. Але це не означає, що без голосування Верховної Ради Генеральна прокуратура не матиме змоги порушити і розслідувати кримінальне провадження. Єдине, що інформується Голова Верховної Ради", — пояснив представник Кабміну у Верховній Раді. 

Василь Мокан також прокоментув, чи можливе об’єднання "Слуги народу" з "Батьківщиною" для створення коаліції. 

"З цього приводу взагалі нічого не відбувається. Немає необхідності і юридичних підстав говорити про переформатування коаліції всередині парламенту з залученням інших політичних сил, тому що "Слуга народу" налічує більше 226 депутатів. Тому де-юре і де-факто коаліція є. Коли Арахамію запитали про потенційне об'єднання, оскільки звучала інформація, що у випадку виключення Дубінського з фракції, буде масовий вихід народних депутатів, то він сказав теоретичну конструкцію, яка  предметно на фракції ще не обговорювалася. Крім того, після виключення Дубінського я не чув від своїх колег побажання також вийти з фракції, хоча не виключаю, що таке може статися", — сказав він.

Василь Мокан повідомив, що його позиція щодо третьої спроби призначити Юрія Вітренка першим віце-прем’єр-міністром і міністром енергетики буде послідовною, тобто він не підтримуватиме кандидатуру Юрія Вітренка. Хоча у Офісі президента наполягають на його призначенні. 

"Ми не просто голосували за міністра енергетики без приставки "в.о.", але і за першого віце-прем'єр-міністра. На мій погляд, це абсолютно різна вага посад. І у цьому випадку саме про посилену роль Вітренка у Кабміні йшла мова. Не виключаю, що його кандидатура може бути третій раз винесена на голосування. Але для цього треба подання фракції, подання з боку прем'єр-міністра на Верховну Раду, потім засідання комітету і його висновок. І тільки тоді це може бути винесене у зал. Станом на сьогодні цього було не зроблено, тому теоретично може бути голосування завтра або вже на наступних пленарних тижнях. Наразі невідома ця інформація. У будь-якого випадку що стосується голосування, то можу сказати за себе. Я попередні два рази не підтримував цю кандидатуру і, думаю, що в мене позиція буде послідовною", — пояснив представник Кабміну у Верховній Раді. 

Зазначимо, Президент України Володимир Зеленський затвердив рішення Ради національної безпеки та оборони від 2 лютого 2021 року про застосування санкцій проти нардепа від "ОПЗЖ" Тараса Козака та телеканалів "112 Україна", NewsOne, ZIK, які мають припинити виходити в ефір. Згодом у Мінкульті заявили, що проситимуть заблокувати сторінки телеканалів 112 Україна, ZIK та NewsOne у адміністрації YouTube. Як наслідок, співголова фракції "ОПЗЖ"  Вадим Рабінович пригрозив ініціювати імпічмент Зеленському. 

Зі свого боку Посольство США у Києві заявило про підтримку запровадження санкцій РНБО проти телеканалів "112 Україна", NewsOne та ZIK. А у ЄС заявили, що Україна має законне право боротися з дезінформацією, хоча для цієї боротьби є певні межі.

На фото: Василь Мокан, facebook.com/Mokan.Vasyl

Представник Кабміну у ВР Мокан про введення санкцій проти Козака, нову коаліцію та призначення Вітренка

Новини по темі