war

Ціна втручання у вибори: Фесенко про причини та наслідки санкцій США проти українських політиків

12.01.2021 р., 21:19

11 січня Сполучені Штати Америки ввели санкції проти семи громадян та чотирьох засобів масової інформації України через втручання у президентські вибори США. Про це повідомляється на сайті Міністерства фінансів США. Санкції з'явилися через пов'язану з Росією мережу дезінформації, яка мала на меті вплинути на вибори в Америці та стосується нардепа фракції партії "Слуга народу" Олександра Дубінського, експомічника Андрія Деркача Дмитра Ковальчука, колишнього прокурора ГПУ Костянтина Кулика, екснардепа-утікача Олександра Онищенка, а також оточення Деркача – Антона Симоненка, Андрія Теліженка, Петра Журавля. Окрім людей, заходи застосовано й проти чотирьох сайтів: "Ера-Медіа", Only News, NabuLeaks та "Скептик". Чим загрожують чергові санкції проти низки українських політиків та засобів масової інформації Українському радіо розповів голова правління Центру прикладних політичних досліджень "Пента", політолог Володимир Фесенко.

"Нічого такого, що кардинально вплине і поміняє українську політику, не станеться. Раніше ми мали справу з російськими санкціями проти багатьох українських політиків в різних політичних силах. Зараз є прецедент, коли з'явилися санкції проти двох діючих політиків та проти деяких осіб на медіаринку", – розповів Володимир Фесенко. 

Також політолог нагадав, що свого часу американські санкції були введені й проти колишніх українських політиків, які так чи інакше були причетними до подій 2014 року: "Проте це серйозне попередження на майбутнє для тих українських політиків, які надумають гратися в брудні політичні чи політтехнологічні схеми по відношенню до  США”.

Володимир Фесенко висловив свою точку зору щодо причин введення санкцій, яких, на думку політолога, є дві: "Перша причина –  втручання у вибори: після подій 2016 року, після того, як з'явилися підозри про зовнішнє втручання в американські вибори (в першу чергу були підозри щодо Росії), були звинувачення на адресу деяких працівників команди нинішнього президента. Саме тому сьогодні в США величезну увагу приділяють будь-яким проявам політичного втручання. Тим більше, оскільки вже були підтверджені факти втручання з боку росіян, то навіть якщо політик з іншої країни, але діє в інтересах Росії, то санкції будуть проти нього". 

"По-друге, є прецедент, коли деякі українські політики і медіа оприлюднили запис розмови віцепрезидента і держсекретаря США з українським президентом. Це теж неприпустимо, адже є порушенням принципових правил взаємин між державами. Я думаю, що це теж важлива причина санкцій, особливо по Деркачу та більшості тих, хто в цьому санкційному списку", –  пояснив Фесенко. 

Політолог зауважив, що на окремих осіб, проти яких ввели санкції, ймовірно чекає розслідування, проведене вже в Україні: "Сигнал про те, що американці можуть наполягати на тому, щоб правоохоронні органи України провели розслідування, яким чином у Деркача з’явилися ці записи, вже є. По цьому розслідуванні мають бути правові висновки". 

"Чинному депутату Дублінському санкції нічим особисто не загрожують, більше ризиків, як на мене, для Деркача. Якщо в ході розслідування виявиться, що,  наприклад, Деркач отримав ці записи незаконно, то для нього ризики будуть", –  наголосив Володимир Фесенко. 

Щодо політичної відповідальності чинного народного депутата Олександра Дубінського, на думку політолога,  буде визначатися фракція "Слуга народу": "Але, наскільки я розумію з коментарів, це була особиста ініціатива Дубінського втручатися в цей конфлікт, фракція це не підтримувала. Тим більше, всередині фракції "СН" Дубінський давно вже є внутрішнім опозиціонером".

Фото: DW

Ціна втручання у вибори: Фесенко про причини та наслідки санкцій США проти українських політиків

Новини по темі