Мобільний додаток

Поліція тестує на дорогах "фантомні патрулі": як вони працюватимуть

5.01.2021 р., 11:40

Фіксувати перевищення швидкості на дорогах будуть так звані "фантомні патрулі" — патрульні автомобілів без розпізнавальних знаків. Їх обладнають пристроями, які фіксуватимуть перевищення швидкості руху. Якщо такий прихований патруль виявляє порушення правил, він має розсекретитися, увімкнути проблискові маячки та зупинити водія-порушника. Спочатку "фантомні патрулі" працюватимуть у тестовому режимі. Наприкінці минулого року Нацполіції передали чотири автівки, оснащені інтегрованою системою контролю швидкості рухомих транспортних засобів, завдяки яким патрульні зможуть фіксувати порушення швидкості у русі. Більше про це в ефірі Українського радіо розповів правник, експерт громадської організації LEAD office Тарас Гук.

Програма:

"Будь-які засоби фіксації перевищення швидкості та інших порушень не є зайвими в контексті того, що протягом останніх 5 років кількість ДТП, травматизму і загиблих на дорогах лише зростає. Очевидно, що поліція працює недостатньо і потрібні додаткові нові методи. Щодо "фантомних патрулів", я поки що не можу до кінця їх оцінити, оскільки це лише ініціатива і навряд вони швидко з’являться на дорогах. Поки що ця ініціатива законодавчо не закріплена. Вона є лише у проєкті закону, який прийнятий у першому читанні ще у липні, однак до сьогодні він не проголосований в цілому. Тому, можливо, текстово поліція може їх використовувати з метою профілактики та щоб потренуватися виводити їх на дороги", — зазначив Тарас Гук

Правник зауважив, що "автоматична фіксація порушень є набагато кращою, ніж ручна, а "фантомні патрулі" — це фактично повернення до людського фактору і ручної фіксації. Хоча для деяких водіїв присутність на дорозі машин без маячків, які можуть зафіксувати порушення, може спрацювати".

"Цього року запуск в Україні камер и фото- та відеофіксації по суті є проривом. Однак, коли їх спочатку запускали у березні, говорили, що спочатку буде 45 камер, а потім — 200. Рік закінчився, а такої кількості не стало. Але, дійсно, автоматична фіксація показала свою велику ефективність, оскільки за місяць фіксувала мільйони порушень, хоча не всі з них закінчилися штрафами. Вона, звісно, не є панацеєю, бо в Києві більшість водіїв знає, де є камери. Тому лише на цих ділянках швидкість є маленькою, але коли навігатор показує, що цю ділянку проїхали, швидкість зростає", — сказав він

На думку експерта, "фантомні патрулі" не є найбільшою потребою, яка вирішить всі проблеми. Він радив би сконцентруватися на розширенні функціоналу автоматичної фіксації та збільшити кількість камер у великих містах. Крім того, Гук вважає, що необхідно поновити відповідальність за керування в нетверезому стані.  


Фото: Нацполіція

Поліція тестує на дорогах "фантомні патрулі": як вони працюватимуть

Новини по темі