Мобільний додаток

Як не отруїтися чадним газом в опалювальний сезон – поради експерта

9.12.2020 р., 13:29

Температура за вікном змушує використовувати додаткові прилади обігріву оселі. Як наслідок, щороку десятки людей в Україні труяться чадним газом. Начальниця відділу забезпечення запобігання надзвичайним ситуаціям у житловому секторі однойменного Департаменту ДСНС України, полковник служби цивільного захисту Валентина Шаповалова в ефірі Українського радіо розповіла, які засоби опалення є небезпечними та як убезпечити себе від отруєння чадним газом у власній оселі.

"Чадний газ небезпечний вбивця. Він не має ні кольору, ні запаху. Його дуже важко відчути. Щороку напередодні опалювального сезону ДСНС закликає громадян дотримуватися елементарних правил. Насамперед, це стосується людей, які живуть у сільській місцевості, де поширене пічне опалення. Необхідно витрусити сажу, почистити димар, перевірити справність. Це елементарні речі, які можуть зберегти життя", – зазначила Валентина Шаповалова

Вона зауважила, що "найчастіше випадки отруєння чадним газом трапляються внаслідок порушення правил експлуатації і газових приладів, і пічного опалення, і нехтування елементарними вимогами правил безпеки життєдіяльності. Часто у житлових приміщеннях люди, бажаючи зберегти тепло, зачиняють витяжки, коли ще не прогоріло паливо"

Представниця ДСНС також додала, що "встановлення пластикових вікон підвищує ризик отруєння чадним газом. У цьому випадку варто подбати про додаткову вентиляцію".  

Шаповалова наголосила що, відповідно до чинного законодавства, відповідальність за безпеку в житлі несе сам господар. 

"ДСНС може проводити тільки інформаційно-роз'яснювальну та профілактичну роботу. Але якщо у людини виникли якісь сумніви щодо того, чи його система опалення встановлена правильно і відповідним чином працює, то вона може звернутися у будь-який районний чи територіальний підрозділ ДСНС України і попросити перевірити. Але це не значить, що це наша робота, тому що цим повинні займатися фахівці", – пояснила вона

Вона також зауважила про які правила безпеки насамперед потрібно пам'ятати. 

"Щоб уникнути отруєння чадним газом, люди повинні дотримуватися елементарних правил безпеки. У жодному разі не треба використовувати опалювальні прилади при відсутності тяги в димарі. Тому кожна людина має перевіряти тягу в димарі. Під час установки газової колонки чи котла необхідно передбачити окремий димар для відведення продуктів згорання. Коли ви використовуєте тверде паливо, не можна зачиняти витяжку, поки паливо повністю не перегорить. Коли сильний вітер, дощ, туман, в димовому каналі може виникнути зворотня тяга, внаслідок чого продукти згоряння газу залишаються в приміщенні. Тому треба бути особливо уважними і при користуванні газовими приладами з організованим відводом продуктів згорання, і з пічним опаленням", –  пояснила Шаповалова. 

Фото: pexels.com

Як не отруїтися чадним газом в опалювальний сезон – поради експерта

Новини по темі