Мобільний додаток

8 тисяч на картку: чи допоможуть ініціативи президента бізнесу під час карантину

25.11.2020 р., 15:57

Президент України Володимир Зеленський анонсував державну програму із фінансової підтримки українців, постраждалих через карантин вихідного дня. На разову фінансову підтримку в розмірі 8 тисяч гривень зможуть розраховувати наймані працівники, яких звільнили, та підприємці, бізнес яких постраждав через карантинні обмеження. Голова Союзу захисту підприємництва Сергій Доротич в ефірі Українського радіо прокоментував, як бізнес-сектор оцінює ініціативи президента.

Програма:
Ведучі:

"Звичайно, копійка зайвою не буває і якоюсь мірою може допомогти комусь. Але не можна говорити, що це щось надзвичайне і збереже підприємницьку активність в Україні. Це більше соціальна програма по підтримці частини працездатного населення, яке задіяне у спрощеній системі оподаткування чи є найманими працівниками", сказав Сергій Доротич. 

Голова Союзу захисту підприємництва зазначив, що єдиний податок та єдиний соціальний внесок скасовуються лише для підприємців першої групи, у той час як друга група є найбільш чисельною. 

"Щодо скасування податків тільки для першої групи, то це найменша група близько 200 тисяч осіб. Друга група є більш чисельною, але про неї ніхто не говорить. У нас в країні близько 700-800 тисяч фізичних осіб-підприємців. Єдиний податок на цій групі сягає близько тисячі гривень. І це вже серйозні втрати для бізнесу, якщо він буде закритий на повний локдаун. До того ж, платиться єдиний соціальний внесок. І він також скасовується лише для першої групи", зауважив він. 

Що стосується програми підтримки найманих працівників, то, на думку Доротича, це теж виглядає несерйозно.

"Наприклад, офіціант у ресторані, який закритий у суботу та неділю, отримує заробітну плату в Києві близько 15 тисяч. Компенсація йому буде не у розмірі 8 тисяч гривень, а пропорційною до того часу, коли він не працював. Для ресторанів, базарів, торгових центрів вихідні це основний виторг. У ці дні вони зараз недотримують до 60%. І пропорційне нарахування коштів за неробочі вихідні дні ніяк не вирішить проблему. Бізнес буде вимушений звільняти працівників або ж закриватись. Тобто ефекту від цього не буде. Не знаю, хто підказав президенту таку програму, яка вчергове дискредитує його і понижує його рейтинги. Вона не вирішить питання, а лише поглибить незадоволення", сказав Доротич

Він вважає, що "бізнес повинен працювати з дотриманням санітарних норм. Інакше буде шалене зростання безробіття, падіння бізнес-активності і, як наслідок, падіння платежів до бюджету на утримання держави. Це лише поглибить кризу і незадоволення. Представники бізнесу хочуть зустрітись з владою, надати аргументи і доводи проти вибіркових обмежень в частині карантинів". 

За словами президента, для отримання виплати достатньо буде зайти в додаток "Дія", ввести свої дані та номер банківської картки. За розрахунками влади, виплати за цією програмою зможуть отримати 1,2 млн громадян, а витратять на це майже 10 млрд грн.

"Будь-хто, хто користувався електронними сервісами, знає, що не все так просто. Так, можна просто зайти, подати, а воно буде відхилено. Треба буде папірчик, а на нього ще якийсь документ і довідку. Якщо говорити відверто, то наші електронні сервіси не працюють. Вони не є дієвими. На мою думку, президент не розуміє, що він говорить", коментує Доротич.  

Окрім того, Зеленський повідомив, що ще одна програма передбачає, що підприємства, які не працюють через карантин, можуть отримати компенсацію витрат на сплату єдиного соціального внеску. На це держава витратить майже 1,5 млрд грн для 120 тисяч юридичних осіб.

 Фото: president.gov.ua 

8 тисяч на картку: чи допоможуть ініціативи президента бізнесу під час карантину

Новини по темі