Мобільний додаток

Чого українська сторона очікує від засідання ТКГ ─ коментує Олексій Арестович

25.11.2020 р., 13:43

24 листопада розпочалися чергові дводенні засідання Тристоронньої контактної групи у форматі відеоконференції. Зокрема відбулося засідання політичної, гуманітарної та безпекової підгруп. 25 листопада відбудеться загальне засідання на рівні керівників делегацій. Радник з інформаційної політики української делегації для участі в ТКГ Олексій Арестович в ефірі Українського радіо прокоментував, чого українська сторона очікує від засідання ТКГ, якою є поточна ситуація щодо обміну полоненими та коли, ймовірно, відбудеться зустріч у Нормандському форматі.

Повідомляється, що Росія підтримала план дій, запропонований представниками ОРДЛО. І це вперше за 6 років вона фактично визнала себе стороною конфлікту. Олексій Арестович прокоментував, як відреагувала українська сторона на таке рішення Росії. 

"Представники Росії постійно казали, що вони посередники. Вони навіть у своїх документах Тристоронню контактну групу називають просто "контактною", маючи на увазі, що вони не є стороною. Вчора Олексій Дмитрієвський, який представляє Росію в політичній підгрупі, сказав, що вони підтримують план, який надали представники ОРДЛО ─ терористи так званих "ЛНР" та "ДНР". До цього представники РФ казали, що підтримують будь-яке рішення, яке ми приймемо на двох. Ми почули це і запитали, чи можуть вони надати письмове підтвердження того, що вони дійсно підтримують план. І якщо це так, то після взяття ними відповідальності, ми будемо розглядати і цей план також. Поки ми дискутуємо лише український план, оскільки не маємо іншого. Вони пообіцяли подумати. І сьогодні на загальному засіданні ми очікуємо отримати відповідь", ─ сказав Арестович. 

Також  раніше була інформація про пропозицію української сторони провести обмін полоненими до 24 грудня та про практичну роботу з підготовки очної зустрічі в Нормандському форматі. Зокрема вчора підгрупа з гуманітарних питань обговорювала відкриття КПВВ, і обмін полоненими.  

Радник з інформаційної політики української делегації для участі в ТКГ Олексій Арестович розповів, чи є якісь зрушення щодо обміну полоненими.

"На жаль, просувань щодо полонених немає. Ми надали наші списки 18 липня перший раз. І відтоді подаємо щомісяця. Вони не надали відповіді. Але постійно через пресу звинувачують нас у тому, що ми затягуємо процес. Маленька надія на обмін залишається, тому що Франція, Німеччина і ОБСЄ займають сторону України. Вони доволі сильно тиснуть і натякають росіянам, що краще було б виконати умови та домовленості, які були досягнуті у Парижі рік тому. Тому що 9 грудня фактично спливає термін, який президент Зеленський давав на примирення", ─ зазначив він

Арестович спрогнозував, коли може відбутися зустріч у Нормандському форматі. 

"Російська делегація транслює дуже суперечливі меседжі. Вони одне кажуть на перемовах, інше ─ у пресі. Владнати порядок їх думок і дій може лише президент РФ Володимир Путін. Тому політичні радники зараз готують власну очну зустріч у Берліні. А потім за її результатами, можливо, відбудеться зустріч президентів і федерального канцлера на вищому рівні. Головна мета ─ підбити підсумки того, що було і не було зроблено за рік і вирішити, що робити далі", ─ сказав Арестович. 

На фото: Олексій Арестович, facebook.com/alexey.arestovich

Чого українська сторона очікує від засідання ТКГ ─ коментує Олексій Арестович

Новини по темі