Мобільний додаток

Чому Україна не отримає траншу від МВФ до кінця року? Коментує економіст

24.11.2020 р., 21:26

Україна до кінця 2020 року таки не зможе отримати черговий транш від МВФ. Причина в тому, що Україна не виконала низку застережень від партнерів, – про це в коментарі Українському радіо розповів професор, ректор Міжнародного інститут бізнесу Олександр Савченко.

Те, що Україна не отримає до кінця 2020-го допомоги від МВФ, було зрозуміло ще влітку, каже економіст Олександр Савченко. "Україна "по традиції", отримавши перший транш, перестає виконувати умови кредитної угоди", а далі – все затягується і програма взагалі не відновлюється. Кожного разу МВФ робить деякі застереження".

Експерт перераховує застереження від партнерів: "Керівництво країни необґрунтовано звільнило Голову Нацбанку і призначили нового – людину,  яка була невідомою у банківських колах. Але ця проблема була знята, коли пан Шевченко поїхав до Вашингтону і сказав, що буде виконувати всі умови і домовленості".

Наступним застереженням МВФ Савченко називає відсутність боротьби з корупцією, натомість боротьбу з антикорупційними органами.  І, остання причина, на його думку,  це – неякісний бюджет: "Ми вже знаємо, що з учорашнього дня припинено виплати будь-яких видатків, окрім захищених – зарплати, пенсії, соціальна допомога і деякі інші. Якість бюджету дуже низька. Дефіцит зашкалює за  6,5 %. Уряд не може профінансувати і на наступний рік, бюджет, який заплановано прийняти, не влаштовує експертів МВФ, саме через завеликий бюджетний дефіцит. Тому, на зараз, вимоги МВФ, це скорочення дефіциту з 6% до 5.3 % і надання реалістичного прогнозу щодо економічного зростання. Нині урядом надається 4,6 %, а я би писав – 2.5-3 %. Це – мій прогноз. Це означає, що доходи до бюджету мають бути скорочені, і відповідним чином мають бути скорочені витрати. А це дуже важко зробити".

Однак, Олександр Савченко вважає, що шанси на отримання кредиту в України є, якщо виконати всі вимоги МВФ. "І реалістичний термін отримання – кінець зими, початок весни", – прогнозує ректор Міжнародного інституту бізнесу.

Нагадаємо, напередодні в ефірі одного з телеканалів позаштатний радник голови ОПУ Тимофій Милованов заявив, що траншу від МВФ до кінця 2020 в Україну не буде. Однак може досягти домовленостей з Фондом на робочому рівні. Це дасть шанс брати інші запозичення.

Фото: REUTERS

Чому Україна не отримає  траншу від МВФ до кінця року? Коментує економіст

Новини по темі