Мобільний додаток

#ГормонЩастя. Що робити, коли на вас напали?

7.08.2020 р., 14:29

31 липня Анастасія Лугова під час подорожі з Запоріжжя до Києва стала жертвою нападника. Невідомий чоловік, вдягнений лише у труси, зайшов до купе, де перебувала жінка зі своїм семирічним сином Захаром, заблокував двері, сильно побив її та намагався зґвалтувати. Жінці вдалося захистити себе та сина, зловмисника затримали. Як діяти в ситуації нападу - слухайте в ефірі ток-шоу ГормонЩастя.

Як діяти у ситуаціях нападу? Що робити тим, на кого нападають?

У току-шоу ГормонЩастя психотерапевт Роман Мельниченко, говорить, що головна стратегія, коли на вас напали, - намагання отримати якомога менше травм. "Більше 60% згвалтувань відбувається чоловіками, яких жінки знають. Тут можна опиратися, агресор може зупинитися. Але, якщо це траплється в незнайомому місці  з незнайомою людино, треба підкорюватися. Якщо є люди, які можуть прийти на допомогу, треба кликати",  - каже психотерапевт.

"Все, що можна зробити тут і зраз для свого порятунку, треба, робити. Якщо є здорові способи самозахисту, але, якщо поенційно ви бачите, що вам ніхто допомогти не зможе, краще взаємодіяти". 

Урядовий уповноважений з питань ґендерної політики  Катерина Левченко говорить, що універсального алгоритму як діяти під час нападу, немає. "Треба сконцентрувати всі свої сили і намагатися зорієнтуватися в ситуації. Треба кричати і гукати на допомогу". 

Що робити тим, хто стає свідком нападу? І як берегти дітей у цих ситуаціях?

Психолог Людмила Гридковець: "Людина, яка є свідком нападу, перше, що має зробити, це - викликати поліцію. Тому ще жертва цього зробити не може. Далі, залежить від того, чи є у свідка якісь засоби захисту. І людина повинна натренуватися його використовувати". 

Психолог Роман Мельниченко: "Більшість людей, коли бачать нестандартну ситуацію, тікають. У людях розвивається навчена безпомічність. Ми знаємо випадки, коли за людей вступаються і перемагають, але знаємо, коли й не перемають"

Уповноважений із прав дитини Микола Кулеба: "У ций ситуації батькам треба вчити дітей як діяти. До цього дуже важко підготуватися, бо реакція може бути різна. Дитина має отримати після цього кваліфіковану допомогу у фахівця". 

Слухайте всі випуски ток-шоу #ГормонЩастя тут: https://bit.ly/318zutU
Щоп'ятниці о 19:10 на хвилях Першого каналу Українського радіо.
Проєкт реалізується за підтримки Українського культурного фонду.

#ГормонЩастя. Що робити, коли на вас напали?

Новини по темі