Мобільний додаток

Напад акули на українців: що варто знати про туристичні страховки, аби убезпечити себе під час відпочинку

28.10.2020 р., 15:59

25 жовтня у Єгипті під час ниряння в масці з аквалангом на відпочинку від нападу акули серйозно постраждала українська родина. За словами туроператора, українські туристи у єгипетському Шарм-ель-Шейху, на яких напала акула, знали про заборону занурення з аквалангом та, попри відмову гіда в готелі продати їм таку екскурсію, придбали її у третіх осіб. Голова Всеукраїнської асоціації туристичних операторів Ігор Голубаха та генеральний директор асоціації "Страховий бізнес" В’ячеслав Черняховський в ефірі Українського радіо розповіли, як убезпечити себе від час відпочинку та що варто знати про туристичні страховки, зокрема під час пандемії коронавірусу.

"І турагенти, і журналісти протягом багатьох років звертають увагу всіх українців, хто їздить подорожувати, на те, що треба мати здоровий глузд і досить уважно ставитися до проблем безпеки під час відпочинку. На жаль, такі випадки, як той, що відбувся 25 жовтня, непоодинокі й іноді повторюються. Люди насамперед страждають, тому що, з одного боку, хочуть зекономити певні кошти, а з іншого боку ─ у них є жага якогось екстриму й розваг, яка іноді переважає тверезість у думках і люди думають, що все обійдеться. Але, на жаль, не завжди так", ─ зазначив Ігор Голубаха.

Голова Всеукраїнської асоціації туристичних операторів зауважив, що страхові компанії обмежують свою відповідальність.  

"Страховий бізнес ─ це такий же бізнес, як і будь-який інший. Він не може застрахувати від всього. Насамперед він обмежує свою відповідальність від безглуздих дій тієї чи іншої особи, яка страхується. Тому і заключається договір з будь-якою страховою компанією туристом або агентом від імені туриста і надаються всі правила, які виконуються для покриття страхової суми туристу. Це ті обмеження, починаючи від того, що страховка не діє, коли турист у нетверезому вигляді потрапляє в якусь ситуацію. Від цього ніхто не буде страхувати в жодній країні світу. Або може застрахувати, але ця страховка буде коштувати десятки тисяч доларів. Для цього треба мати розуміння, що ви страхуєте, та включати завжди розум, коли ви йдете і ризикуєте своїм здоров’ям", ─ сказав він.

Голубаха розповів, що практично у всіх туроператорів медичні страховки включають витрати по COVID.

"На сьогоднішній день турист не може виїжджати за кордон, якщо він не застрахований на медичні випадки і не застрахувавши своє здоров’я на суму відповідальності страхової компанії та покриття витрат десь у розмірі 330 тисяч євро. У більшості країн ці медичні витрати переважно покривають й необхідність лікування на COVID. Саме тому туроператори масових напрямків, які конкурують між собою, роблять все більші й більші можливості убезпечити туристів, надаючи їм страхування від COVID. Це якось значно не впливає на вартість цієї страховки і все це є домовленостями між туроператорами, які підписують договори з страховими компаніями. Практично у всіх туроператорів медичні страховки включають і витрати по COVID та по розміщенню в готелях на період лікування", ─ пояснив Голубаха.

Щодо випадку у Єгипті, який стався 25 жовтня, повідомляється, що туристична страховка не покриє вартість лікування жінки та її 12-річного сина, тому що заняття підводним плаванням належить до виключень зі страхових випадків. Медичні витрати відшкодує уряд Єгипту. 

Як пояснив В’ячеслав Черняховський, "Єгипет відчуває певну відповідальність за те, що сталося на його території, на його пляжах. Вони слідкують за питанням безпеки і дають відповідні конвої при супроводі туристів, коли ті їздять на огляд туристичних принад, аби попередити можливий терористичний напад. У цьому випадку це жест з їхнього боку, який каже про те, що вони відповідатимуть за ті наслідки, які відбулися, аби зняти певні проблеми".

"Швидше за все, всі туристи застраховані. Всі українські громади зобов’язані при перетині кордону України згідно з законом про порядок виїзду та в’їзду громадян України до України мати таку страховку. Це записано в законі про основи туристичної діяльності. Тому така страховка у них є, оскільки без неї жоден туроператор їх би не випустив. Тому у цьому випадку це крок доброї волі з боку Єгипту", ─ додав він.

За слова експерта, це не перший випадок нападу акули у Єгипті.

"10 років тому на пляжах Єгипту були напади акул. Постраждали і наші громадяни, а громадянка Німеччини ─ загинула. Такі речі бувають, але напад акул це досить не розповсюджені випадки. Зареєстрованих смертей близько дюжини на рік, а підтверджених нападів ─ 60-80 по всьому світу. Тому цей випадок екстраординарний, і єгипетська влада з точки зору піару цілковито правильно показала, що бере ці витрати на себе", ─ сказав Черняховський.

Проте Черняховський пояснив, що страховка має покривати ці випадки.

"Тобто якби українські туристи скористалися цією страховкою, то вони б отримали повне покриття і лікування здійснювалося б з боку української страхової компанії, поліс якої був би у цих туристів. Якщо турист заключає договір і не збирається займатися особливо активними діями, зокрема парасейлінгом, пішими туристичними маршрутами, дайвінгом. Такі речі, як покататися на верблюді чи на банані багато компаній включають у стандартне страхування, хоча деякі вважають, що це активний відпочинок. Тому при укладанні договору ці моменти потрібно уточнити. Якщо ви активна людина і любите, наприклад, спускатися на плотах гірською річкою, то краще відразу купити спеціальний поліс. Він коштує дорожче приблизно у півтора рази, але повністю убезпечить вас", ─ зазначив він.

Він додав, що "якщо звичайна туристична страховка покриває від будь-яких захворювань, то в умовах пандемії коронавірусу уточнюють, що вона покриває й COVID, зокрема питання пов’язані з можливим карантином та лікуванням. Така страховка коштує або ж так само, або з досить незначною різницею ─ дорожче на 5-10%. Тому COVID належить до переліку небезпечних випадковостей, які передбачені покриттям страхового поліса". 

Фото: pexels.com

Напад акули на українців: що варто знати про туристичні страховки, аби убезпечити себе під час відпочинку

Новини по темі