Мобільний додаток

Спецпроєкт "Знову вибори". Харчова революція в школах: що має робити влада, дирекція та батьки?

13.10.2020 р., 17:10

Впродовж останніх років чимало шкіл в Україні розпочали системні зміни в організації харчування школярів. Зокрема, було розроблено новий збірник рецептів, який є у відкритому доступі в інтернеті; в деяких школах розпочали експерименти з організацією харчування за принципом шведського столу. Які кроки має зробити влада територіальної громади щоб реформувати систему шкільної освіти, з’ясовували в ефірі спецпроєкту "Українського радіо" "Знову вибори".

Програма:
Ведучі:

Від радянських часів у спадок українцям дісталася неякісна система харчування дітей у школах. Шкідливі для організму сосиски, сині відварені яйця, розварені макарони, салат з несвіжого бурячку – цей асортимент пам’ятає кожен, хто навчався у школі. Неякісне харчування часто спонукає дітей перейти до споживання продуктів з буфету – булочок, вафельок та шоколадок, які не можуть замінити здорової їжі.

Що має зробити місцева влада, школа та батьки, аби харчування в школі було смачним та корисним?

 Розробити програму організації здорового харчування, максимально спростивши при цьому бюрократичні моменти, які можуть загальмувати зміни. 

• Ухвалити рішення про активне впровадження нового рецептурного збірника. Розробляти сам збірник немає потреби – вони вже розроблені й чекають на використання. Нові рецептурні збірники передбачають наявність кухарів дещо вищої кваліфікації, ніж подеколи є у школах. Відтак, школи можуть ухвалювати рішення про співпрацю з кейтринговими компаніями замість організації власної кухні.

 Створити систему моніторингу якості харчування у школах. На рівні школи можуть бути ухвалені рішення про зміну графіків харчування з метою гарантувати школярам теплі страви. 

Збільшити фінансування. На рівні школи й батьківського комітету може бути ухвалене рішення й про додаткове фінансування. Якщо батьки побажають доплачувати якусь частину до коштів, що виділяються на харчування міською радою, то це може дозволити істотно покращити якість сніданків та обідів. Не слід забувати й про технічне обладнання та устаткування шкільних їдалень та кухонь. Місцева влада повинна подбати про забезпечення шкіл усім необхідним для організації якісного харчування дітей. 

ілюстративне фото - УНІАН

Спецпроєкт "Знову вибори". Харчова революція в школах: що має робити влада, дирекція та батьки?

Новини по темі