Мобільний додаток

Про значення навчань "Об’єднані зусилля – 2020" та реакцію на них у РФ - розповідає генерал-лейтенант Романенко

25.09.2020 р., 17:00

Про значення навчань "Об’єднані зусилля 2020" для України, реакцію Росії та загрозу ядерного удару в ефірі Українського радіо розповідає генерал-лейтенант запасу, кандидат військових наук, доктор технічних наук, професор. Заступник начальника генерального штабу ЗС України (2006-2010) Ігор Романенко.

Програма:
Ведучі:

Україна розпочала стратегічні командно-штабні навчання "Об’єднані зусилля 2020". Зокрема корабельна група ВМС України приступила до практичного виконання завдань у Чорному морі. В свою чергу симетрично у Росії відбуваються стратегічні командно-штабні навчання  "Кавказ 2020".

Фото: ОП

Ігор Романенко наголошує на важливості таких навчань для України і зазначає: "Ми підвищуємо свій вишкіл, ми зміцнюємо спільні дії зі своїми союзниками, ми проводимо іспити нового чи модернізованого озброєння. Крім того, це ще й протистояння російським навчанням з метою зупинки ескалації військових дій з боку Росії. Росіяни планували навчання навесні, проте коронавірус змусив їх перенести це на інші терміни. З липня вони розпочали збори резервістів, почали формувати військові угрупування атакуючого плану, подаючи це під виглядом навчань. Російською стороною в ході навчань сформовано угрупування в кількості 120 тисяч осіб. Україна згідно з вимогами Віденської конвенції залучає в навчаннях 12 тисяч осіб. Ми бачимо різницю на порядок. Тому це важливо, що ми разом із союзниками хоч і з меншою кількістю таким чином зупиняємо ескалацію з боку росіян".

Військово-повітряні сили України та союзників дуже відчутно лоскочуть нерви російській ППО. У вересневих повідомленнях російських агенств шість разів фігурували літаки Королівських повітряних сил Великобританії, сім разів норвезьких КПВС, шість – ВПС США і один раз німецьких Люфтваффе. Наскільки ефективні ці повітряні маневри, та яку мету, окрім виявлення російської ППО мають такі польоти над кордонами пояснює експерт: "По-перше, перевірка ППО, розвідка їхніх можливостей і потужностей. Крім того, відпрацьовується  можливість застосування авіації різних країн, які входять до НАТО, застосування тактичної авіації, воєнно-транспортної авіації, розвідувальної авіації, стратегічної авіації тощо. Це є пересторогою росіянам для активних подальших кроків".

Фото: Стратегічні бомбардувальники США В-52H у супроводі винищувачів Су-27 та МіГ-29 бригад тактичної авіації Повітряних Сил ЗС України. Міноборони

Ігор Романенко так коментує загрозу ядерного удару з боку Росії: "Ще в 2014 році після анексії Криму Путін в інтерв’ю говорив про те, що російські збройні сили під його керівництвом були готові застосувати тактичні ядерні засоби, якщо країни НАТО почали б захищати і допомагати зброєю і військами Україні. По загальним озброєнням атакуючого плану російське угрупування від Балтики до Чорного моря по потенціалу перевищує угрупування військ НАТО. Тому американці навесні почали навчання по перекиданню своїх військ, як відповідь на навчання "Кавказ-2020", які планувалися на весну. Але на це потрібен час. До початку цього можливого перекидання треба відпрацьовувати ті питання, які б могли зупинити росіян, дати їм відсіч і показати свої можливості".

Фото: Ігор Романенко 

Про значення навчань "Об’єднані зусилля – 2020" та реакцію на них у РФ - розповідає генерал-лейтенант Романенко

Новини по темі