war

Юрченко має скласти мандат, аби не кидати тінь на Раду ─ нардеп від "Слуги народу"

16.09.2020 р., 10:56

Під час виступу у Верховній раді 15 вересня Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що не має достатньо підстав для оголошення підозри нардепу від фракції партії "Слуга народу" Олександру Юрченку, який нібито вимагав хабар в інвестора за просування законопроєкту. Водночас НАБУ виклало на сайті деталі розслідування. Більше про це в ефірі Українського радіо розповіли заступниця голови фракції партії "Слуга народу" Галина Янченко та народна депутатка політичної партії "Європейська солідарність" Марія Іонова.

"Відео НАБУ було опубліковано у другій половині дня, а Венедіктова виступала в парламенті зранку. Тому це трішечки не пов’язані в часі події. І ми не можемо казати, чи була надана їй інформація, чи не була. Крім того, інформація стосовно Юрченка в інформаційному просторі була достатньо неоднозначна. Було абсолютно не зрозуміло, які є докази, наскільки він міг бути задіяний, чи це були якісь "вилянням хвостом" його помічника", ─ зазначила Галина Янченко.

"Наша політична сила єдина в історії України, хто наважився зняти депутатську недоторканність. І зараз в НАБУ можуть абсолютно вільно вести спостереження і прослуховування, збирати факти і докази, щоб надалі надати Генеральній прокуратурі і проводити належне слідство. Що ми і бачимо у даному кейсі. Коли пізніше було опубліковане відео, всі побачили, що є за що підозрювати Юрченка. І це вже робота слідства провести належне розслідування, зібрати докази, належним чином задокументувати їх і відправити в суд на розгляд", ─ пояснила нардеп.

заступниця голови фракції партії "Слуга народу" повідомила, що рішення Юрченка про вихід з фракції вже підтвердили на засіданні фракції.

"На мою точку зору, у хорошому сценарії Юрченко би сам, можливо, повинен був скласти мандат і піти максимально на співробітництво зі слідством для того, щоб не кидати тінь на Верховну Раду", ─ сказала вона.

Народна депутатка політичної партії  "Європейська солідарність" Марія Іонова прокоментувала, якою є позиція фракції щодо справи Юрченка.

"Щодо виступу Венедіктової по поки що неоголошеній підозрі пану Юрченку, то нашій фракції дуже важко коментувати. Є відео у НАБУ, де є передача грошей. І Зеленський обіцяв, що його депутати кристально чисті і відразу зло буде покарано. Це вже не перший випадок за рік, коли є корупційні скандали саме у фракції монобільшості. І бут питання не тільки до Генпрокурора, а про політичну відповідальність  і президента. На жаль, цього немає. Ми бачимо, що фракція монобільшості відходить від цього питання і позбувається Юрченка, який написав заяву про вихід. Але чому не підписана підозра? Мені здається, що з іншими заявами у Генеральній прокуратурі дуже швидко підписують підозри", ─ сказала Іонова.

Зазначимо, Антикорупційний суд арештував помічника нардепа Олександра Юрченка, якому інкримінують корупцію. За рішенням суду Іван Фіщенко перебуватиме під вартою до 9 листопада з альтернативою внесення застави у понад півтора мільйона гривень.

13 вересня ЗМІ із посиланням на джерела в НАБУ повідомили, що слідчі бюро спіймали на хабарі Івана Фіщенка, який працює помічником депутата Юрченка. Нібито до депутата та його помічника звернувся інвестор, який заявив про намір побудувати сміттєпереробний завод та запропонував внести правки до законодавства, щоб його компанія мала змогу отримати "зелений тариф". У відповідь Фіщенко поставив вимогу сплатити за це 13 тисяч доларів.

3 серпня в компанії погодилися виплатити хабар, після чого Юрченко зареєстрував правки до законопроєкту № 2207-1 "Про управління відходами". Невдовзі генпрокурорка Ірина Венедиктова відкрила кримінальне провадження у справі про хабарництво.

14 серпня стало відомо, що Олександр Юрченко вирішив добровільно вийти з фракції "Слуга Народу" на час розслідування справи. 

На фото: Олександр Юрченко, facebook.com/yurchenko211

Юрченко має скласти мандат, аби не кидати тінь на Раду ─ нардеп від "Слуги народу"

Новини по темі