Мобільний додаток

Чого чекати від зустрічі радників Нормандської четвірки? Погляд депутатів

11.09.2020 р., 11:00

Зустріч радників Нормандської четвірки відбудеться сьогодні у Берліні. Чи наблизить вона саміт лідерів в ефірі Українського радіо розмірковують голова комітету Верховної Ради з питань інтеграції України з Європейським Союзом, членкиня фракції партії "Європейська Солідарність" Іванна Климпуш-Цинцадзе та член партії "ОПЗЖ", заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань інтеграції України з Європейським Союзом Олег Волошин.

Президент України Володимир Зеленський заявив у середу на Хмельниччині, що українська сторона робить усе для того, аби зустріч радників не зірвалася. Також очільник держави назвав 42 дні цілковитої тиші  на Донбасі перемогою. Разом із тим у ЗМІ час від часу з’являється інформація про обстріли в зоні бойових дій. "Мені здається, що президент живе в паралельній реальності, тому що 9 вересня навіть спостережна місія ОБСЄ заявляла про понад тисячу порушень режиму припинення вогню з боку саме окупаційних сил. Президента чомусь не хвилює, що за останній час ми втратили чотирьох захисників. Наша влада в жоден спосіб не хоче злякати зустріч радників у нормандському форматі і погоджується на речі, які є забаганками Російської Федерації. Останні зустрічі ТКГ супроводжуються якимись домовленостями, які спричиняють скандал у суспільстві і несприйняття тих, хто реально хоче збереження державності України і її територіальної цілісності. А кожного дня після засідання ми чуємо про якісь інспекції терористами наших позицій. Паралельно ми бачимо, як Офіс президента просто зухвало і нахабно намагається втягнути в українське законодавство можливість проведення загадкових опитувань під час виборів. Це все ланки одного ланцюга, щоб задовольнити очікування РФ",  зазначає Іванна Климпуш-Цинцадзе.

На питання, чого чекати від зустрічі радників депутатка відповідає: "В мене ця зустріч викликає почуття тривоги і очікування того, про що підкилимно сьогодні домовляться представник України і РФ в присутності наших партнерів. Від Росії це буде пан Козак, від України  голова офісу президента пан Єрмак. Мене непокоїть непрозорість і нечіткість позиції України і зовсім різні сигнали, які щодня ми отримуємо. Наприклад, заява пана Фокіна про готовність України надати особливий статус цілій Луганській і Донецькій області – це абсолютно неприйнятна історія. Мало би йтися про окремі особливості місцевого самоврядування і лише на тих територіях, які на даний момент є окупованими. Якщо це особиста позиція пана Фокіна, тоді він має вийти з ТКГ і туди має прийти людина, яка представлятиме країну. А якщо це не є особиста позиція, тоді це означає, що це директиви від нашого керівництва".

Натомість Олег Волошин більш оптимістично налаштований щодо сьогоднішньої зустрічі радників у нормандському форматі. "Думаю, будуть зроблені невеличкі, але практичні кроки в напрямку завершення конфлікту на Донбасі, не лише в плані тимчасового припинення ведення вогню, а комплексного врегулювання відповідно до Мінських угод, які вже 6 років як підписані і досі не реалізовані. Погано, що в нас є політична сила, яка боїться, що українська і російська сторона разом із представниками сепаратистів про щось домовляться. Це свідчить, про те, що це є партія війни. Це дивна позиція, адже боятися треба того, що вони не домовляться, конфлікт триватиме й надалі, почнеться ескалація на фронті",  коментує депутат.

На питання, наскільки можливі підкилимні домовленості у такому форматі Олег Волошин зазначає: "Не можна про щось підкилимно домовитися і не оголосити. На стадії домовленостей усе робиться підкилимно, але після того воно буде усе оголошено. Тому якщо будуть домовленості, про них суспільство буде знати, інакше їх не можна буде змусити виконувати. Мінські угоди вже підписані і жодного нового слова там не з’явиться і очевидно що не зникне. Цій владі залишається лише доброчинно їх виконати. Якщо стане зрозуміло, що Україна не має наміру їх виконувати почнеться нова ескалація на фронті. А це є найгіршим варіантом. Компроміс з Росією не просто прийнятний. А він є єдино можливий, оскільки перемогти у війні з Росією ми в принципі не можемо і не треба – тому що це є колосальні жертви. Ми можемо домовитися і ця домовленість вже є – це Мінські угоди, які слід нарешті виконати".

На фото: Іванна Климпуш-Цинцадзе, УНН

Чого чекати від зустрічі радників Нормандської четвірки? Погляд депутатів

Новини по темі