Мобільний додаток

60% українців вважають, що влада має продовжити медичну реформу з суттєвими змінами ─ коментує експерт

4.09.2020 р., 14:32

Згідно з результатами опитування соціологічної групи "Рейтинг", майже 60% українців вважають, що влада має продовжити медичну реформу з суттєвими змінами. При цьому 25% опитаних виступають за її скасування, 6% – за продовження без змін. 62% вважають, що медична реформа в Україні має відбуватися методом поступових змін, 29% – за швидкі зміни. Майже 40% опитаних вважають, що для реалізації медичної реформи потрібно три й більше років, 21% – рік, 9% – пів року. Президент Українського медичного клубу, заслужений працівник охорони здоров'я України Іван Сорока в ефірі Українського радіо оцінив, яким є стан медичної реформи в Україні.

Програма:
Ведучі:

"До сьогодні ні уряд, ні президент, ні Верховна Рада, ні громадяни України не знають точно, що таке медична реформа в Україні, тому це не визначено інституційно на рівні великого законодавчого документу. Тому проведення будь-яких рейтингів, де буде записана якась інформація про медичну реформу, має починатися з того, що ви розумієте під медичною реформою. Мені прикро чути, що хтось оцінює перший і другий етап реформи. А я завжди питаю: "А що має бути на третьому, четвертому чи п’ятому етапах?", ─ зазначив Іван Сорока.

Президент Українського медичного клубу вважає, що "об’єктивно наші чиновники не можуть сказати, що таке перший і  другий етап реформи, а роблять лише певні паралелі про ті чи інші зміни. Насправді реформа ─ це дуже серйозні зміни, які мають бути протестовані, визначені і погоджені суспільством, науково обґрунтовані і мати кадрово-ресурсну базу".

 Інфографіка: соціологічна група "Рейтинг"

Сорока наголосив, що потрібно зробити системний документ ─ стратегію побудови національної системи охорони здоров’я.

"Потрібен документ, який би описував, що таке медична реформа України, які ми маємо отримати показники захворюваності і смертності від тих чи інших захворювань, яка має бути система охорони здоров’я, скільки у нас має бути лікарень, як має надаватися медична допомога тощо. Наразі є лише декілька точкових законів та постанов уряду, які стосуються, наприклад, програми "Доступні ліки" та зміни системи фінансування", ─ сказав він.

На думку Сороки, "всі ті позитивні речі, які були задумані і частково реалізовані, лише є невеличкими елементами того, що потрібно зробити в системі охорони здоров’я України, аби громадяни отримали якісну, ефективну і доступну медичну допомогу".

"Дуже багато речей проводиться точково без глобального інтегрального підходу. І це призведе до того, що ми будуємо будинок з старим фундаментом, але без генерального плану, який не показує, що реально треба зробити в системі фінансування, яка має бути обрана модель. Зараз ми кажемо про державне медичне страхування і про систему роботи Національної медичної служби здоров’я України. Але дуже багато практичних речей, які стосуються, наприклад, педіатричної, акушерсько-гінекологічної, хірургічної, онкологічної служби, допомоги хворим на туберкульоз, системи громадського здоров’я, залишаються поза увагою. І це призводить до того, що система не справляється. Крім того, наша система здоров’я недофінансована", ─ пояснив він.

Фото: pexels.com

60% українців вважають, що влада має продовжити медичну реформу з суттєвими змінами ─ коментує експерт

Новини по темі