Мобільний додаток

Що означає "пауза" у дипвідносинах Білорусі й України ─ прогнози експертки

31.08.2020 р., 12:10

Міністр закордонних справ України Дмитро Кулеба заявив, що офіційні відносини між Україною та Білоруссю поставлені "на паузу" у зв’язку з протестами в Білорусі та передачею "вагнерівців" Росії. Кандидатка політичних наук Олена Снігир в ефірі Українського радіо прокоментувала, як тепер складатимуться відносини України та Білорусі.

"Україна здійснила абсолютно нормальний і логічний крок, призупинивши дипломатичні стосунки з Білоруссю. Це не оголошення посла Білорусі персоною нон ґрата і вислання його з країни. Я б сказала, що це Білорусь трошки більш нервово реагує, але я думаю, що це можна пояснити тим, якою є взагалі реакція білоруської влади на усі зауваження або коментарі з боку інших країн стосовно тих подій, які відбуваються", ─ зазначила Олена Снігир.

Експертка зауважила, що "Білорусь ─ це країна, яка зараз повністю знаходиться під зовнішнім управлінням Російської Федерації. І всі заяви та дії чинної білоруської влади слід розглядати саме через призму залежності від Росії. І через неї варто також розглядати і розвиток наших відносин з Білоруссю. Тобто наслідки для наших відносин можуть бути не через застосування Україною якихось заходів, а через розвиток подій у Білорусі у подальшому і як вирішиться питання з нечесними виборами й небажанням Білорусі бачити Лукашенка президентом".

Снігир прокоментувала, чи вдасться Україні відновити контакти з Білоруссю так, аби вони не несли репутаційних, політичних і моральних втрат для України, якщо Олександр Лукашенко все ж буде інавгурований.

"У нас навіть з Росією не розірвані дипломатичні відносини. Вочевидь, навіть якщо Лукашенко залишатиметься при владі у Білорусі, певні контакти будуть. Потрібно підтримувати необхідний мінімум для того, щоб принаймні розуміти, що там відбувається і отримувати звідти якийсь фідбек на офіційному рівні. Це, насамперед, необхідно для нашої безпеки. Вище цього можна не підніматися. Хоча я не виключаю, що якісь прямі контакти будуть розвиватися в окремих представників політичних сил в Україні з білоруськими парламентарями", ─ сказала вона.

Читайте також Міністр МЗС Дмитро Кулеба: про Білорусь, Люблінський трикутник та деокупацію Криму

Зазначимо, 28 серпня міністр закордонних справ Дмитро Кулеба заявив, що Україна розгляне питання про запровадження санкцій проти Білорусі після ухвалення відповідного рішення Європейським Союзом у відповідь на фальсифікацію результатів президентських виборів і застосування насильства до протестувальників.

З 9 серпня у Білорусі тривають масові акції протесту у зв'язку з результатами виборів, за якими у чинного президента Олександра Лукашенка 80,1% голосів, а у його опонентки Світлани Тихановської — 10,1%.

Фото: Getty Images

Що означає "пауза" у дипвідносинах Білорусі й України ─ прогнози експертки

Новини по темі