Мобільний додаток

Колізія в законі про гральний бізнес – випадковість чи лазівка для корупції?

12.08.2020 р., 15:00

Президент підписав закон про гральний бізнес, незважаючи на колізію у правках. Що призвело до цього: неуважність депутатів чи умисел та які ризики несе в собі закон у такому вигляді в ефірі Українського радіо розповідає голова громадської організації Підтримки легалізації грального бізнесу в Україні Олена Мочалова.

На питання, як з’явилися дві взаємовиключні норми про визначення органа-регулятора ринку експертка зазначає: "Перший варіант правки говорить про те, що цю комісію повинен створювати комітет з питань фінансів та податків, а інша правка говорить про те, що створенням комісії займатиметься Кабмін. Виникає питання, чи буде дві комісії, тобто в кожного  своя, чи не буде взагалі жодної. Комісія з питань регулювання азартних ігор – це такий цікавий орган, який займається абсолютно всім, що стосується грального бізнесу. Вона видає ліцензії, вона їх і забирає. Вона пише норми на використання гральних закладів. Саме до комісії існує дуже багато запитань. Тому законопроєкт, в якому вигляді він сьогодні не приймався б, з однією правкою чи з обома, працюватиме дуже тяжко. Не думаю, що це загальна помилка, але й теорія змови тут також немає місця, тому що закон унеможливлюється, коли є дві суперечливі правки. Тут річ у команді від спікера "визначатися" чи "підтримувати". Якщо спікер пропонує визначатися, усі тиснуть червону кнопку, якщо підтримувати, то зелену. Тому тут проблема в тому, що спікер дав неточну команду, а більшість депутатів просто не читали цей законопроєкт".

Олена Мочалова прогнозує, коли запрацює закон і хто ж таки буде регулювати ринок грального бізнесу: "Гральний бізнес в Україні перетвориться на договірне самоуправство. Комісія з регулювання азартних ігор та лотерей приймає занадто багато рішень. Не можна давати комісії з семи людей прописувати всі норми, контролювати абсолютно все і вирішувати на свій розсуд, кому видавати дозволи, а кому не видавати. Навіть якщо ви вже отримали ліцензію комісія з регулювання азартних ігор та лотерей зможе її у вас відібрати, створюючи умови, які заважатимуть вам працювати. Крім того, можливість отримання ліцензій нестиме за собою можливість відкриття чорних гральних закладів для того, щоб отримати прибуток від отримання ліцензії, адже в Україні вона найдорожча в Європі. Правоохоронні органи заплющуватимуть  очі на  збагачення комісії з регулювання азартних ігор. Що стосується ринку, то він стовідсотково не запрацює до нового року і ми матимемо в бюджеті мінус 4,5 млрд гривень".

На фото: Олена Мочалова, Факти ICTV

Колізія в законі про гральний бізнес – випадковість чи лазівка для корупції?

Новини по темі