Мобільний додаток

Позицію України в Мінську формує не Кравчук, а Зеленський — експерт Заболотний

6.08.2020 р., 21:37

Аналітик Центру спільних дій Назар Заболотний вважає, що зміна Леонідів — Кучми на Кравчука в Тристоронній контактній групі не призведе до будь-яких кардинальних змін. В ефірі Українського радіо він висловив думку, що експрезиденти, що Кравчук, що Кучма, є виконавцями волі діючого президента.

Аналітик сумнівається, що з приходом Леоніда Кравчука в українську делегацію ТКГ, можна чекати активізації діалогу: "В схожій групі щодо Придністров’я, між Росією і Молдовою, перемовини тривають з 1992 року і нічим суттєвим не закінчились. Звичайно, Росія буде намагатися вимагати для себе і своїх "маріонеток" різного роду поступки, і намагатися їх легалізувати. Але, сподіваюсь, що Леонід Макарович і інші наші члени перемовин, не настільки наївні, щоби прислухатися до бажань Росії".

Експерт також розвіює побоювання частини українського суспільства, що Кравчук може згладжувати гострі кути між Україною та Росією: "Давайте пригадаємо його політичну кар’єру. Звичайно він був членом СДПУ(о), до якої входить і Медведчук, який славиться своєю проросійською позицією, тому можливо і виникають різні побоювання проукраїнських сил. Навряд чи він матиме легітимність переконувати саме проукраїнську частину населення нашої держави в тому, що Мінськ може хоч якимось чином для нас добре. Він виник в результаті двох воєнних поразок: Іловайська й Дебальцево".

ТАКОЖ НА ЦЮ ТЕМУ У Кравчука ідеалізоване уявлення про переговорний процес, але без "зради" — учасник ТКГ Гармаш

"Навряд чи зміна облич керівників делегацій може суттєво на щось вплинути. Процесом і рішеннями керує Банкова і особисто президент країни, який повністю відповідальний за будь-які рішення. А Кравчук має повноваження тільки вести переговори, але, не вповноважений від імені України укладати будь-які міжнародні договори", — зазначає він.

Також Назар Заболотний називає "ілюзією" угоду про перемир’я: "Українцям варто розуміти, що коли Росія матиме необхідність, вона має можливість припинити перемир’я, необов’язково спростуванням Угоди, а просто – обстрілами, як це було в 2016 році поблизу Авдіївки. Росії вигідно тримати Донбас, як рану на тілі України, яку вони будуть роз’ятрювати за кожної своєї політичної чи якоїсь іншої потреби. Донбас, і постійне кровопролиття на ньому, це – важіль Росії, щоби тиснути на українську владу".

"Заморожування конфлікту, — каже аналітик, — це все, що я бачу, що ми можемо зараз зробити. Тимчасово, це вигідно і прийнятно для української сторони. Ми не маємо достатньо військових сил, щоби звільнити території зараз, з урахуванням того, що Росія може відкрито застосувати свою регулярну армію. І ми не маємо достатньої міжнародної підтримки, щоби натиснути на Росію так, щоби вона добровільно самостійно пішла з Донбасу".

Введення миротворчого контингенту на Донбас, певен він, теж під питанням: "Невідомо, яка б країна погодилася надати такий контингент. Росія декілька разів пропонувала надати миротворчий контингент, з числа країн СНД, що знову ж таки – не підходить нам". 

Назар Заболотний, фото - zbruc.eu

Позицію України в Мінську формує не Кравчук, а Зеленський  — експерт Заболотний

Новини по темі