Мобільний додаток

"Це гра в слова": Володимир Огризко про перемир’я на Донбасі та відхід Кучми з ТКГ

30.07.2020 р., 16:39

Щодо перспектив дотримання перемир’я на Донбасі, перспективи ймовірного врегулювання взагалі та відхід Леоніда Кучми від посади очільника української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі говорить Володимир Огризко, міністр закордонних справ України у 2007-2009 роках.

Програма:
Ведучі:

Вчора пролунала думка Рєзнікова, яку можна екстраполювати як думку Зеленського, що порушення тиші, зафіксовані станом на тепер, це поки що не є тотожним порушенню перемир’я.

"Це гра в слова. Якщо загине український військовий не від порушення перемир’я, а від порушення тиші. Чи це має якесь принципове значення для нас, коли ми втрачаємо свого бійця? Безумовно, ні. Тому тут йдеться про зовсім інші речі. Йдеться про те, що наша влада продовжує чомусь думати, що з Путіним можна домовитися. І це її принципова груба помилка, яку, на жаль, поки що влада повторює щоразу і щоразу. Чому Зеленський продовжує вірити, що він може переконати в чомусь Путіна? Це або тотальне незнання того, що таке є Росія як країна-агресор, або віра в свої якісь незрозумілі здібності переконувати диктатора в тому, в чому він вже переконаний давно, і сліпо вірить в свою правоту", – зауважує Володимир Огризко.

Другий президент України Леонід Кучма прийняв рішення піти з посади очільника української делегації в Тристоронній контактній групі з мирного врегулювання ситуації на Донбасі. Зараз йдеться про персону Леоніда Кравчука, але з ним лише ведуться переговори.

"Я дуже шаную Леоніда Макаровича Кравчука як нашого першого президента. Дуже багато робив зараз наш другий президент Леонід Кучма. Перед ним, безпосередньо, цим опікувалися такі, на мою думку, глиби української політики як Володимир Павлович Горбулін, як Євген Кирилович Марчук і цей перелік можна продовжити і далі. Але який результат? Результат дорівнює нулю.

Коли ми на керівника нашої делегації попросимо, щоб прибув Папа Римський, то результат буде таким самим, при всій повазі до Папи Римського. Чому? Тому що ми повинні розуміти, що питання не в тому, хто очолює і належить до української делегації. Питання в тому, чи Російська Федерація хоче врегулювання конфлікту, і отут ключова помилка нашої влади.

Ми чомусь вважаємо, що такими кроками ми повпливаємо на РФ і вона нарешті зрозуміє, яка вона погана. Це дитсадок та наївність. Такого немає і не буде. Російська Федерація, і це вже доведено неодноразово в історії, включаючи зовсім недавню, розуміє одне слово – "сила": "палиця", "удар", "санкція". Оце діє, а зміна нашої делегації на неї не діє і це теж зрозуміло. Так, ми можемо це продавати на заході як вияв нашої активності. Ну й що?" – коментує Володимир.

Експерт також додає, що перемир’я веде до Придністровського сценарію та замороження конфлікту. І цей варіант дуже вигідний Росії, тому що вони розуміють, що у такий спосіб будуть нас тримати постійно в напрузі. І невигідний нам, тому що ми продовжуємо стікати кров’ю.

Фото - УНІАН

"Це гра в слова": Володимир Огризко про перемир’я на Донбасі та відхід Кучми з ТКГ

Новини по темі