Мобільний додаток

Тарас Чубай перевидасть старі альбоми групи "Плач Єремії"

22.07.2020 р., 10:17

Тарас Чубай готує до релізу на цифрових музичних платформах старі альбоми групи "Плач Єремії".

Наразі на найбільших стрімінгах оприлюднена лише одна пісня "Плачу Єремії" – "Вона" та кілька сольних альбомів музиканта.

"Зараз я хотів би врятувати архів, бо є така проблема, що важко знайти DAT-магнітофон в доброму стані, а весь архів "Плачу Єремії" саме на DAT-касетах. І я уже два DAT-магнітофони знайшов, але вони всі скриплять. Як тільки знайду, який відтворює нормально, то я перш за все хотів би видати архів онлайн, щоб з'явилося хоча б кілька найважливіших альбомів "Плачу Єремії", ну, зрештою, вони всі важливі. Багато треків вдалося врятувати, я їх вже оцифрував, вони є в комп'ютері, але над деякими ще йде боротьба", – розповів Тарас Чубай в ефірі шоу "Селекція" на "Радіо Промінь".

На карантині Тарас Чубай працює, як над створенням нових пісень, так і переробкою старих.

 "Зараз записати альбом складно через карантин, ну, і через цю нашу віддаленість, бо більшість гурту живе у Львові, а я в селі під Києвом. Але, тим не менше, над цим я теж думаю, як зробити. Один трек я вже записав – нову версію пісні "Єхидна". Чому я "нову", бо її закінчення я переписав, друга половина пісні – інша музика, якої не було раніше. Під час карантину я почав записувати композиції зовсім сам. Дещо вже можна побачити – уривок зі "Світлої сповіді". Я витяг із футляра інструмент, на якому серйозно не займався двадцять п'ять років. Я закінчив консерваторію в 1995 році і після того серйозно, як до того, від трьох до дев'яти годин на добу, не займався на альті. Зараз, під час карантину, я вирішив згадати, що це таке, і почав записувати такі композиції, де гітара, голос, а потім, я накладаю альт. Зараз вже можна бачити на Youtube і Facebook відео-уривок "Світлої сповіді". Уривок "Насниться тобі чиста вода" – це фінальна частина сюїти "Світла сповідь". Також, я записав дуже давню композицію, яка буде для всіх фактично як прем'єра, як нова пісня, бо її ніхто не знає, а хто міг знати, не пам'ятає. Це пісня на вірші Віктора Неборака "Ув'язнений Дон Жуан". Першу версію на початку 90-х ми записували у Будинку звукозапису одним із перших складів "Плачу Єремії". Зараз я її записав, заграв усі інструменти – контрабас, гітара, голос, кастаньєти, і також соло, яке раніше було на віолончелі, зараз я його граю на альті. Десь днями я любительське відео змонтую і виставлю на фейсбуках-ютубах", – каже Тарас Чубай.           

 Окрім студійної роботи, Тарас Чубай створює саундтреки до документального телефільму "Чубай. Говорити знову" та готується до поновлення концертної діяльності.

1 серпня у столичному клубі Caribbean він представить нову сольну акустичну програму.

Тарас Чубай перевидасть старі альбоми групи "Плач Єремії"

Новини по темі