Мобільний додаток

"Путін хоче відновити Радянський Союз 2.0" – безпековий експерт Кравченко – про можливий наступ Росії з окупованого Криму

7.07.2020 р., 14:03

Колишній командувач збройними силам США в Європі Бен Ходжес інтерв’ю LB.Ua заявив, що у вересні під час військових навчань “Кавказ-2020” Росія може атакувати Україну. Нібито у федерального командування є плани захопити водну інфраструктуру в Херсоні заради відновлення водопостачання в Криму. Що може послужити приводом для окупації усього півдня України. Також новопризначений командувач ВМС України Олексій Неїжпапа заявив в інтерв’ю “Думській”, що Україна готується до повномасштабної війни з Росією на південних рубежах. І не виключає, що наступ може початися зі сторони окупованого Криму. Однак, керівництво ЗСУ поки безпосередньої загрози з боку північного сусіда не бачить, хоча і підтверджують готовність до будь-яких сценаріїв. Якими вони можуть бути, в ефірі Українського радіо розповів Директор громадської організації “Центр міжнародної безпеки” Валерій Кравченко.

Командувач об’єднаних сил Збройних сил України Сергій Наєв заявив, що нині немає безпосередньої загрози вторгнення військ Росії на територію України. Однак, не виключив, що військова загроза з боку країни-сусіда є постійно. "Станом на сьогодні ЗСУ посилили всі види розвідки... Ми щоденно отримуємо відомості про збройні сили РФ.  Наступне, це спланований і вже проведений певний комплекс заходів, який буде продовжений протягом всього літнього і осіннього періодів – це антитерористичні та протидиверсійні заходи", – повідомив Наєв під час ефіру програми "Свобода слова" на телеканалі ICTV .

 

 Директор громадської організації "Центр міжнародної безпеки" Валерій Кравченко солідарний з командувачем об’єднаних сил ЗСУ і вважає, що "жорстка агресія" Росії – не на часі: "Є достатньо багато інших засобів, як Росія може оновити свою сферу впливу в Україні і здійснити те, про що вона мріє вже відкрито останні шість років – це проросійський політичний реванш. Мова йде, передусім, про місцеві вибори. Але сьогодні вже йде контекст можливих парламентських виборів, які стануться 25 жовтня 2020 року, у разі якщо буде здійснено такий крок – розпуск Ради через розпад монобільшості".

 

Щодо російських навчань "Кавказ-2020", то за  наявною інформацією, каже Кравченко,  на кордоні  України зі сторони Росії відбувається стягування військ: "Формування ударних підрозділів, 28 батальйонів, тактичних груп на Орловсько - Воронезькому плацдармі, 2 армійські корпуси так званих ЛНР-ДНР на Донбасі, третій резервний корпус у Ростовській області. Так само триває мілітаризація Криму. Посилено військову присутність у так званому Придністров’ї". 

 

Хоча, це не є новиною для України, військовому командуванню "не варто притупляти увагу", вважає безпековий експерт. "Навчання "Кавказ-2008" вилилися у відкриту агресію Росії у відношенні до Грузії. "Кавказ-2020", це – величезні навчання в акваторії Чорного моря, куди будуть стягуватися флоти Російської Федерації, буде перекрито близько 30% акваторії Чорного моря. Ми говоримо про загрозу Чорноморській акваторії України, про блокування, тактику блокування фарватеру, подібний сценарій Росія застосовувала в Азовському морі, де вони можуть здійснювати несанкціоновані перевірки кораблів, і це може повністю заблокувати торгівлю наших портів. А наші чорноморські порти, це – 80% валютної виручки України від експорту. І якщо це відбудеться, це ще більше посилить економічну кризу в країні. І давайте говорити відверто, що Росія це може зробити".

В такі ситуації Україні треба продовжувати посилювати свою обороноздатність: "За рік у нас вже може з’явитися ракетний щит. Це – комплекси "Вільха", "Нептун", корабельно-ракетний щит України. Американці готові нам віддати 16 сучасних кораблів "МАРК-6", але питання в тому, що вони готові нам надати їх не зараз, а "завтра". 

 

Нині, переконаний директор "Центру міжнародної безпеки", перша ціль Росії найближчим часом –  це не Україна, а Білорусь, де 9 серпня пройдуть чергові президентські вибори: "На той напрямок Росією готуються навчання "Захід-2021", це будуть наймасштабніші навчання, які Росія запустить у цьому регіоні. Путін переконаний, що він має відновити "Радянський Союз-2.0", це його абсолютна місія, після того що він зробив з Конституцією 1-го липня. Тобто Росія впевнено рухається шляхом відновлення своєї Імперії. І Україна просто має бути до цього готова".

фото - Укрінформ

"Путін хоче відновити Радянський Союз 2.0" – безпековий експерт Кравченко – про можливий наступ Росії з окупованого Криму

Новини по темі