Обирай пісні. Визначай переможця

У Раді на позачерговому засіданні розглянуть відставку Смолія ─ нардеп від "Слуги народу"

3.07.2020 р., 11:08

Президент України Володимир Зеленський вніс до Верховної Ради проект постанови про звільнення голови Нацбанку. Комітет Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики вже підтримав проект постанови. І вже сьогодні у Верховній Раді на позачерговому засіданні можуть розглянути питання відставки Якова Смолія. Більше про це в ефірі Українського радіо розповіли представник Кабінету міністрів України у Верховній Раді, народний депутат, член фракції партії "Слуга народу" Василь Мокан та членкиня фракції партії "Європейська солідарність" Марія Іонова.

"Реакції у фракції "Слуга народу" різні. Дискусії з приводу цього кадрового питання досить жваві. Хоча, я думаю, переважна більшість підтримує таке кадрове рішення. У нас ще не було засідання фракції чи офіційного обговорення щодо цього питання. Але є написана заява, подання президента, позитивний висновок профільного комітету, і тепер Верховна Рада не може не реагувати", ─ зазначив Василь Мокан.

Член фракції партії "Слуга народу" зауважив, що сьогодні на позачерговому засіданні у Верховній Раді розглянуть кадрове питання щодо голови Національно банку.

"Це буде винесено у зал. Швидше за все, у позачерговому форматі. Тому що у розгляді є законопроект про гральний бізнес, і по регламенту розривати розгляд цього питання ми не можемо. Дуже ймовірно, що сьогодні у другій половині дня може бути проведене позачергове засідання. Вже є зібрані підписи 150 народних депутатів як обов'язкова умова такого позачергового засідання. І кадрове питання може бути винесене на розгляд депутатів", ─ сказав він. 

 

На цю тему  У "Слузі народу" та "Голосі" прокоментували заяву про відставку Смолія

Членкиня депутатської фракції політичної партії "Європейська солідарність" Марія Іонова прокоментувала, якою є позиція політсили щодо відставки голови НБУ.

"Як ми розуміємо, пан Смолій подав у відставку після зустрічі з президентом. Незалежність Національного банку не може означати незалежність від економіки. Тому позиція "Європейської солідарності" така, що ми засуджуємо тиск на Смолія, який впродовж останнього року від президента Зеленського був постійний. Що стосується, яким чином це все робилося, як приймався звіт голови Нацбанку, то все це робиться якимись варварськими методами. Це порушення тих домовленостей, яких ми досягли з МВФ. І це говоритиме про недовіру до країни, а не тільки до президента. Нам треба дефолт і обвал цін? Є закон про незалежність Нацбанку, є Смолій, який мав працювати сім років. Таке враження, що спеціально ці інституції руйнуються", ─ сказала вона.

Зазначимо, ввечері 1 липня стало відомо, що голова Національного банку України Яків Смолій написав заяву про відставку з посади. За його словами, на Нацбанк тривалий час здійснюється політичний тиск.

Нагадаємо, з 11 травня 2017 року Яків Смолій виконував обов’язки голови Національного банку України. 

15 березня 2018 року Верховна Рада за пропозицією тодішнього президента України Петра Порошенка призначила Смолія головою НБУ, звільнивши з цієї посади Валерію Гонтареву.

 

На фото: Яків Смолій, REUTERS

У Раді на позачерговому засіданні розглянуть відставку Смолія ─ нардеп від "Слуги народу"

Новини по темі