Мобільний додаток

Перевантажені вантажівки на українських дорогах: президент пригрозив далекобійникам, вони готують відповідь

25.06.2020 р., 12:59

Президент пригрозив далекобійникам і власникам вантажівок, які намагаються обійти зважування машин за допомогою соцмереж і руйнують нові дороги. Більше про проблему перевантажених автомобілів на українських дорогах в ефірі Українського радіо розповіли президент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України Леонід Костюченко та експерт з транспортних питань Олександр Кава.

"Ми готуємося сьогодні відповісти на образу, яку було нанесено водіям, яких в Україні на сьогодні більше півтора мільйона, які працюють на економіку нашої держави, які в період коронавірусу сідали за кермо і доставляли вантажі, продукти харчування, все необхідне обладнання у лікарні. І отримали таку подяку. Мені здається це нечесно і несправедливо", ― зазначив Леонід Костюченко.

"Ми будемо просити про діалог. У нас є що сказати. У нас є приклади інших країн, як це робиться. Не можна відповідальність за перевантаження автомобілів покласти на водія. В інших країнах розділена відповідальність між товаровласником-відправником і перевізником. Водій виконує функцій: підігнав машину, йому завантажили вантаж і він поїхав. За що він повинен публічно отримати такі неприємні слова у свою адресу? Якщо відповідальність за перевантаження буде покладена на товаровласника, то перевантажень не буде", ― додав він. 

Президент Асоціації міжнародних автомобільних перевізників України  зауважив, що міжнародні перевізники не зацікавлені у тому, аби їхні вантажівки були перевантажені у зв’язку з закордонними штрафними санкціями.

"Міжнародні перевізники, яких на балансі близько 40 тисяч автомобілів, не порушують норми ваги. Можливо, порушують деякі, які займаються перевезеннями всередині України. Тому що на кордоні, коли ми в’їжджаємо на території держави-сусіда, ми відразу заїжджаємо на ваги. Якщо є перевантаження, то штрафні санкції, наприклад, у Польщі 4500 злотих. І зрозуміло, що за цим дуже слідкують", ― сказав він.

"Держава і ми вболіваємо за реконструкцію доріг. Ми порахували наші збитки за нанесення автомобільними дорогами шкоди наших автомобілям, а вони дуже дорогі, зокрема, і ремонті. Це близько 170 мільйонів. Тому давайте спочатку побудуємо автомобільні дороги за нормативами, які застосовуються в Європі. Руйнує не загальна маса, а навантаження на вісь. Крім того, потрібні паркінги, особливо у період спеки. Ми платимо за будівництво і утримання автомобільних доріг через акциз. Ми хочемо, щоб був контроль. Ми просимо зробити електронні ваги, але без інспекторів. Бо коли є перевантаження, дають хабар їдуть далі", ― прокоментував Костюченко.

Експерт з транспортних питань Олександр Кава зауважив, щоякщо в Україні не будуть дотримуватися вагових норм при перевезенні вантажів, то дороги будуть швидше руйнуватися.

"Якщо у нас в країні не будуть дотримуватися вагових норм при перевезенні вантажів і перевантажуватимуть вантажі, як це вже у нас традиційно склалося в країні, то ми ніколи не отримаємо якісні дороги.  Як перевізники будуть продовжувати перевантажувати автомобілі, то навіть ті дороги, які ремонтуються на кошти платників податків, не зможуть використовуватися стільки часу, скільки передбачено за нормативами. Вони будуть дочасно руйнуватися. І таких прикладів, на жаль, у нас в країні дуже багато", ― сказав Кава.

Кава зазначив, що кількість вагових комплексів по країні потрібно однозначно збільшувати.

"Насамперед, їх потрібно встановлювати не лише довкола Києва та великих міст, а на тих дорогах, які ведуть до українських портів. Бо основна проблема перевантаження йде від зерновозів, які везуть зерно в українські порти Миколаєва та Одеси", ― додав експерт.

Зазначимо, 2 березня в Україні стартував національний проект "Велике будівництво": на понад 300 об’єктах одночасно почалися будівельні роботи.

Фото: auto.24tv.ua

Перевантажені вантажівки на українських дорогах: президент пригрозив далекобійникам, вони готують відповідь

Новини по темі