Мобільний додаток

Коронавірус "не спить": чому в Україні збільшується кількість інфікованих та чи варто чекати на другу хвилю?

15.06.2020 р., 11:33

Минулого тижня Україна поставила новий рекорд щодо кількості заражень коронавірусом протягом одного дня. І хоча на вихідних показники дещо знизились, вони все одно перевищують ті, що були під час жорсткого карантину. Чому збільшується кількість інфікованих, але при цьому їх дуже мало в порівнянні з іншими країнами, чи існує імунітет проти Covid-19 та чи варто чекати на другу хвилю пандемії? Про все це Українському Радіо розповів завідувач кафедри інфекційних хвороб, професор, доктор медичних наук Національної медичної академії імені Шупика Олександр Дуда.

"Зараз набагато збільшилась кількість швидких з хворими на covid. Це каже про те, що народ трохи рослабився, дозволив собі більше. Перестали дотримуватися дистанції, носити маски, особливо в замкнутих приміщеннях. І після цього ми бачимо збільшення кількості тих, хто захворів. Відповідно, карантинні міри можуть бути більш жорсткими, аби попередити подальше зростання хворих", – розповів Олександр Дуда.

За словами професора, до нього нещодавно з питанням, чи можна відвідувати спортивні зали, звертався один з телеканалів: "В мене одразу виникає питання: "Навіщо?". Якщо ви хочете займатися спортом, то для цього є вулиця. Не треба збиратися в замкнутому просторі, проводити спортивне заняття в масці. Виходьте на вулицю і займайтесь спортом, адже важливо, аби кожен виконував карантинні заходи. Якщо ми всі їх виконуємо, то потихеньку виходимо з карантину і зменшується кількість хворих та інфікованих".

Доктор медичних наук роз’яснив Українському радіо, чому кількість хворих на Covid-19 в Україні хоча й зростає, проте залишається значно меншою, ніж в інших країнах: "Макро- та мікроорганізми живуть своїм життям. Раніше казали, що існує три підтипи мутованого Сovid, потім – чотири, зараз – шість. У різних країнах вірус різний і ви бачите, що кількість інфікованих і хворих в Китаї не можна порівняти із США, Японією чи Італією. Вірус змінюється і в кожній країні має свої особливості. Наше захворювання схоже з тим процесом, який протікає в Польщі. Там кількість інфікованих стає меншою і нам варто рівнятись на них та заходи, які вони впроваджують". 

"Що стосується імунітету проти коронавірусу, то в найбільш небезпечному регіоні – Ломбардії, у Бергамо – були проведенні дослідження. Там була величезна кількість хворих і вчені протестували понад 10 тисяч людей. 57 % мали імуноглобуліни G. Як на мене, це спірне питання, яке говорить про те, що друга хвиля може бути очікувана", – висловив свою думку Олександр Дуда. 

Він розповів, що в Україні обстежили 62 хворих на Сovid-19: "Результати показали, що під час того, як люди хворіють, вони мають високі показники імуноглобуліну M, а після того, як вони виздоровлюють – імуноглобуліни G можуть бути середніми або навіть низькими. А саме вони є найголовнішим захисником, який не дає повторно захворіти". 

"62 пацієнта – це вкрай низький показник: треба робити тисячі, десятки тисяч обстежень, тоді відповідь буде більш точна. Німці планують до кінця року обстежити близько 700 тисяч чоловік і дати відповідь, яка кількість імуноглобуліну G у населення. І коли вони зроблять скринінги, тоді ми побачимо, що у німців коїться, який стан наявності захисних тіл і чи можна буде очікувати другу й третю хвилю захворюваності", – підсумував Олександр Дуда.

Фото: фб спільнота Троєщина.Київ

Коронавірус "не спить": чому в Україні збільшується кількість інфікованих та чи варто чекати на другу хвилю?

Новини по темі