Мобільний додаток

Новий формат ТКГ за участю представників ОРДЛО: як зміниться переговорний процес?

12.06.2020 р., 12:36

З 9 червня українську делегацію в Тристоронній контактній групі з питань Донбасу консультують представники ОРДЛО ─ журналісти Денис Казанський і Сергій Гармаш від Донецької області, а також голова Міжнародної громадської організації "Луганське земляцтво" Вадим Горан і лікар Костянтин Лібстер ─ від Луганської. В Офісі президента повідомили, що вони братимуть участь у роботі ТКГ на постійній основі. Про новий формат та підсумки першого засідання Тристоронньої контактної групи з питань Донбасу за участю представників ОРДЛО в ефірі Українського радіо розповів голова правління ГО "Сильні громади" Валентин Краснопьоров.

"Будь-яка участь у Тристоронній контактній групі ─ це більше інформаційна роль, ніж практична. Росія як суб’єкт слабшає, проте з нею не вдалося домовитися, тому що ніхто там не бажає домовлятися. Є єдине бажання ─тримати у слабкому стані і будь-якими методами ослаблювати Україну. Росії не потрібні нові санкції, але вона не хоче вирішення війни. Я думаю, що загалом це перші кроки Офісу президента на розуміння того, що швидко вирішити питання війни не вийде і треба робити певні кроки, які показують, що Україна не бажає повністю йти назустріч. Вона змогла піти на певне розведення та домовленості, а сьогодні вона цього робити вже не буде", ─ зазначив Валентин Краснопьоров.

За його словами, "другий момент, який Офіс президента хоче закрити, ─ це компенсація за ту консультативну раду, яку вони хотіли зробити. Вона не була зрозуміла багатьом органам, оскільки це були рухи назустріч Росії. Тому вводяться представники ОРДЛО, які доволі відомі, до них немає питань і які є об’єктивно патріотичні".

Краснопьоров зауважив, що представників ОРДЛО до переговорного процесу потрібно було залучати ще раніше.

"Гармаш каже, що він буде говорити зі сторони Донбасу, насамперед, з українською владою. Це теж хороший підхід. А чи вони там можуть щось вирішити, чи є якісь завдання ─ то це не суб’єктні люди. Вони можуть добре інформаційно подати світу, що є представники Донецької та Луганської областей. Я вважаю, що це треба було робити давно. Бо вони патріотично налаштовані, все життя там живуть і це не ті люди, кого маріонеткою намагається поставити Російська Федерація. Проте, я не бачу, що вони зможуть вирішити якісь завдання", ─ сказав він.

Зазначимо, 11 червня відбулося чергове засідання Тристоронньої контактної групи (Україна, Росія, ОБСЄ), яке проходило у форматі відеоконференції за участю представників окремих районів Донецької та Луганської областей України у складі української делегації. В роботі ТКГ оголошено технічну перерву до 15 червня.

Фото: v-variant.com.ua

Новий формат ТКГ за участю представників ОРДЛО: як зміниться переговорний процес?

Новини по темі