Мобільний додаток

Віра в кіно. Рецензія на серіал Раяна Мерфі "Голівуд"

21.05.2020 р., 14:06

У новій регулярній рубриці несувора, але прискіплива кінокритикиня та ведуча Віра Сивачук коротко, легко і ду-у-уже суб'єктивно розповідає про вподобані фільми у шоу "Віра в кіно" на Радіо Промінь.

Головний серіал травня про альтернативну історію кіно та правду про те, що робить з людьми Голлівуд. Повз таку вивіску важко пройти, навіть якщо ти людина зовсім не серіальна. Адже побачити бекстейдж кіноіндустрії 1940-х, у якому, як маячки, блимають імена реальних кінозірок, – хто ж від такого відмовиться? Отож, серіал "Голлівуд", 1 сезон, режисер Раян Мерфі, Netflix, США, 2020.

Сюжет

Це історія про те, як вижити в старому Голлівуді, в якому ти ніхто і звуть тебе ніяк. Поки тебе не візьме під опіку впливовий "шукач талантів", така собі ретро-модель Гарві Вайнштейна. І, між іншим, не краща за оригінал. Але герої серіалу Раяна Мерфі готові до всього – невдач, моральних компромісів і принижень, аби лише потрапити в кіно. 

Сюжет охоплює кілька історій. Красунчик Джек, який прийшов із війни, своє мирне життя хоче провести перед камерою. Письменник Арчі - стати першим темношкірим сценаристом Голлівуду.  Молодий режисер Реймонд вирішив просувати прогресивні ідеї в кіно. Не буду переповідати, які труднощі і моральні дилеми чекають на студії новачків. Скажу лише, що всі вони опиняться в одній команді. І разом спробують зняти сміливий фільм про акторку, яка з розпачу кинулась зі знаку "Голлівуд". І цей сюжет теж символічний.

Чому треба дивитись

Звичайно, нам покажуть залаштунки Голлівуду 40-х років, з легким сюжетом і приємним джазовим саундом. Покажуть, як працює ця велика машина, як натовп мрійників підпирає ворота кіностудії, здебільшого без шансів потрапити на екран. Як затверджують фільми і акторів на ролі, шукають прохідні сюжети і модні лиця, як вчать тихо плакати на камеру, бо гучно ридати вже не в тренді. Час від часу нас приманять іменами справжніх зірок: Вів'єн Лі та її особиста драма після тріумфу "Віднесених вітром", китаянка Анна Мей Вонг, якій через азійське походження не дають нормальних ролей, Рок Хадсон, типажний хлопець, який робить по 36 дублів сцени з однієї репліки.

І тут ви побачите кухню кінопроцесу. Хоча, звісно, вже архаїчну. В одній серії затверджують сценарій, в іншій – редагують, у третій – вчать репліки і пробуються на роль. Великий бос обирає найкращого чи просуває свого протеже. Сім вечорів – і ви знаєте, як робиться фільм. А люди заради цього  п'ять років в інститут ходять.

ФОТО: vogue.ua

І про серйозне. Серіал відверто говорить про дві проблеми найбільшої кінофабрики часів "золотої епохи": дискримінацію і сексуальні домагання. Хтиві "шукачі талантів" проходу не дають наївним хлопцям, які приїхали підкорювати Голлівуд. Творці шоу показують: мовляв, ось на що йшли чоловіки, щоб на кілька хвилин з'явитися в кадрі. І, звичайно, расова дискримінація показана в серіалі великим планом. Кіностудії бояться знімати темношкіру акторку чи називати ім'я сценариста-афроамериканця, бо такий фільм просто провалиться в прокаті.

Сумно це все дивитись? О ні, не хвилюйтесь. Спеціально для вас, любителі хеппі-ендів, Раян Мерфі зняв альтернативу історію Голлівуду. В якій усім дискримінаціям кінець, а прогресивні ідеї з екранів ідуть в маси. Ще й "Оскари" роздав правильно. Класно, скажете? Можливо. Тільки трохи не переконливо. Цікаво, що думають про цю голлівудську казку активістки руху #Metoo?

ФОТО: podtail

Віра в кіно. Рецензія на серіал Раяна Мерфі "Голівуд"

Новини по темі