Мобільний додаток

Питання Другої світової війни не мали б нікого цікавити, якби не вкидання з боку Росії - політолог Василь Яблонський

8.05.2020 р., 16:18

Про те, чому питання Другої світової війни досі перебуває в центрі уваги українців та якою буде реакція найсильніших країн світу у випадку повномасштабної військової агресії з боку Росії Українському радіо розповів політолог Василь Яблонський.

Програма:
Ведучі:

"Питання того, чи тривають досі для людей  уроки Другої світової занадто політизоване, оскільки  є відносно потужний гравець, який постійно "вкидає" якісь проблематичні питання, пов’язані з Другою світовою. Цей гравець – це Російська Федерація. Росія, яка проголосила себе правонаступницею Радянського Союзу, насправді за душею зараз немає нічого, крім загальновизнаного факту внеску в розгром нацизму. СРСР був індустріальною державою, лідером освоєння космосу. Зараз цього всього немає і Росія зараз намагається конструювати абсолютно ретроспективне майбутнє. Таким чином вона постійно провокує історичні війни, які, як правило, пов’язані з Другою світовою війною. По суті питання Другої світової війни не мали б нікого цікавити, якби не постійні вкидання з боку Росії", – зауважив Василь Яблонський.

17 квітня відбулась перша телефонна розмова помічника президента США з національної безпеки Роберта О'Брайена з секретарем Ради безпеки Росії, колишнім очільником ФСБ Миколою Патрушевим. Під час розмови пролунала заява, що США будуть жорстко реагувати у випадку спроб анексії України чи Білорусі.

"Мало хто збирається воювати за Україну чи Білорусь. Питання незалежності і суверенітету наших країн – це насамперед наша проблема. Я думаю, під жорсткою реакцією можуть матися на увазі досить жорсткі дипломатичні та економічні кроки, аж до блокування економічних речей, фінансових систем, які унеможливлять міжнародну торгівлю агресора", – сказав Яблонський.

За словами політолога, про питання ширшої агресії Росії проти України йдеться, починаючи з 2014 року: "Очевидно, що найбільша проблема в тому, що Росія не зможе повністю проковтнути Україну".

Також висловив свою думку й щодо того, що США підтримали ідею президента Росії Володимира Путіна провести саміт ядерної п’ятірки, на якому будуть присутні постійні члени Радбезу ООН – Росія, Китай, США, Велика Британія та Франція: "Розмови про таку зустріч ведуться вже давно. Дехто з фахівців говорить, що Путін хоче створити Ялту-2. Нагадаю, під час Другої світової війни Ялтинсько-Потсдамська система безпеки, де світ фактично був поділений на зони впливу. Путін хотів би закріпити якесь своє бачення і реалії окупації Криму, інших українських територій. Ці питання можуть якимось чином ставитись на порядок денний подібних зустрічей, але я абсолютно переконаний, що вони не отримають підтримки". 

ФОТО: dyvys.info

Питання Другої світової війни не мали б нікого цікавити, якби не вкидання з боку Росії - політолог Василь Яблонський

Новини по темі