Мобільний додаток

Голосування за Саакашвілі: "Слуга народу" ще не має рішення, "ЄС" не підтримає

24.04.2020 р., 10:27

Сьогодні, 24 квітня, Верховна Рада України проведе позачергове засідання. Депутати зберуться, аби спробувати розблокувати підписання двох законів: "Про внесення змін до Регламенту Верховної Ради України" та "Про місцеве самоврядування в Україні", а також розглядатимуть ще низку законопроєктів. Чи вийде реалізувати заплановане та чи будуть сьогодні голосувати за призначення віцепрем’єр-міністром Міхеїла Саакашвілі Українському радіо розповіли народний депутат від партії "Слуга народу" Віталій Безгін та нардеп від фракції партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко.

"Сьогодні об 11 годині відбудеться зустріч пана Саакашвілі з фракцією. Мабуть, певні висновки та рішення будуть ухвалені після цієї зустрічі, тому наразі передчасно говорити про якусь остаточну позицію фракції. Ми не бачили ані стратегічного бачення й позиції пана Михайла, ані того, що закладають під форматом "віцепрем’єр з питань реформ". Тому я не думаю, що дане рішення потрапить у порядок денний, навіть якщо буде два позачергові рішення", –  розповів депутат партії "Слуга народу" Віталій Безгін.

За його словами,  жодних гарантій він дати не може, але, оскільки ретельних консультацій в більшості ще не відбувалось і вони відбудуться за дві години до відкриття засідання, більш правильним буде трохи відтермінувати дане рішення.

Проте інсайдери фракції розповідають, що якщо на зустрічі з Саакашвілі буде підтримка хоча б 70 % фракції, то це питання винесуть в зал, але шукатимуть підтримку в інших фракціях.

 "Це стандартна практика для "Слуги народу", адже в нас є "право блокуючої меншості". Що стосується інших фракцій, то, я думаю, скоріш за все мова йде про депутатську групу "Довіра" та фракцію "Голос". Але все одно це питання подальших консультацій", – пояснив Віталій Безгін.

В свою чергу народний депутат від фракції партії "Європейська солідарність" Олексій Гончаренко  повідомив, що на 11 годину в них також заплановане засідання фракції: "Але, наскільки я розумію, Саакашвілі до нас не збирається. Хочу нагадати, що ми єдина фракція в парламенті, яка жодного разу не підтримала жодне кадрове призначення від діючої влади і я не бачу підстав, щоб цього разу ми змінили свою позицію".

Він висловив свою думку з приводу можливого призначення Міхеїла Саакашвілі, та зазначив, що для цього є кілька підстав: "Перша підстава, чому Саакашвілі хочуть ввести в Уряд, це те, що Зеленський поводить себе як дитина, яка нашкодила, а тепер шукає дорослого, який це розгребе. Напевно, йому здається, що Саакашвілі є таким дорослим. А друга причина, мабуть, те, що йому здається, що не вистачає шоу. Якщо Саакашвілі буде призначений, то нудно не буде. І з того, що я бачив раніше в діяльності пана Михайла, його шоуменство може бути спрямоване на будь-кого, в тому числі й на самого пана Зеленського". 

Нардеп партії "Слуга народу" Віталій Безгін розповів також й про інші законопроєкти, яким парламент приділить увагу найближчим часом: "В нас є кілька заблокованих законопроєктів, зокрема й регламентний законопроєкт, де три чи чотири постанови, що його заблокували, та децентралізаційний так само. Я переконаний, що тут жодних проблем немає і це питання винятково технічне. Голоси на розблокування обох законопроєктів стовідсотково є і це питання півгодини роботи в залі".

"Банківський (так званий "антиколомойський" – прим. редактора) законопроєкт вже пройшов більшість правок на комітеті податкової політики, в понеділок там останнє засідання. І, я думаю, що на наступному тижні з ймовірністю 99 % даний законопроєкт вийде для другого читання в зал засідань", – підсумував Віталі Безгін. 

ФОТО: РБК

Голосування за Саакашвілі: "Слуга народу" ще не має рішення, "ЄС" не підтримає

Новини по темі