Мобільний додаток

Російська стратегія на Донбасі: як вплине пандемія на агресію щодо України

17.04.2020 р., 12:38

За ініціативи президента США Дональда Трампа провели відеоконференцію з лідерами "Великої сімки", присвячену координації зусиль по боротьбі з коронавірусом. За результатами цієї конференції країни домовилися, що реформа Всесвітньої організації охорони здоров’я є потрібною, проте, як вона буде відбуватися, наразі невідомо. А президент Франції Еммануель Макрон закликав світ припинити війни на час пандемії. Президент Франції також звернувся до Путіна і закликав до миру, але відповіді немає. Голова правління ГО "Експертна група "Сова" Михайло Савва в ефірі Українського радіо розповів, чи варто очікувати , що пандемія вплине на російську стратегію на Донбасі та як у цій ситуація має діяти українська влада.

"Я впевнений, що ця пандемія посилить у всьому світі тенденцію до солідарності, взаємодопомоги. Тому ми зараз бачимо, що без співпраці різних країн, без їхньої взаємопідтримки і без правдивих відносин між ними, ефективно боротися з пандеміями не можна", ― зазначив Михайло Савва.

Савва прокоментував, чи вплине пандемія на агресію Росії щодо України.

"Потрібно розділяти дві теми. Є пандемія коронавірусу, яка жодним чином не вплине на позицію Путіна і його режиму. І є серйозна економічна криза, яка призвела до погіршення становища Російської Федерації. І це справді може вплинути агресію Росії проти України", ― сказав він.

На його думку, "пандемія жодним чином не вплине на російську стратегію, тому що прес-секретар Путіна Пєсков вже заявив, що ініціатива щодо перемир’я на час пандемії дуже корисна та важлива, залишається тільки продумати технічні питання і Російська Федерація підтримає цю ініціативу. Ця позиція прозвучала, тому що Путін не вважає себе стороною конфлікту, не визнає те, що Росія веде війни проти України. І в цій ситуації йому дуже легко заявити, що вони за мир у всьому світі, але при цьому у його діях нічого не зміниться".

Крім того, Савва вважає, що "сам заклик припинити війни узятку з пандемією не є реалістичним. Люди, які воюють у різних точках земної кулі, ніколи не погодяться з тим, що коронавірус важливіший, ніж їхня війна. Тому, на жаль, цей заклик війни не зупинить, проте покаже цю тенденцію до солідарності".

Проте Савва наголосив, що економічна криза та бажання позбутися санкцій може змінити російську стратегію на Донбасі.

"Проте з економічної точки зору Путін хоче зняти з себе так заний "донбаський пакет санкцій". І можна сподіватися, що протягом цього року чи навіть найближчих місяців можна очікувати на змінення російської стратегії на Донбасі. Тобто режим Путіна просувається того, щоб припинити втручання. Тобто можна очікувати на припинення прямого воєнного втручання на Донбасі, тобто на припинення поставки туди найманців та озброєння. При цьому режим Путіна намагатиметься домогтися від світової спільноти гарантій безпеки для людей, які наразі воюють проти України. Тобто такий варіант розвитку подій можливий лише тоді, коли будуть надані міжнародні гарантії не переслідування союзників Путіна, людей, котрі на Донбасі отримали громадянство РФ, а також цілий пакет інших політичних гарантій. Зараз вся активність Путіна на міжнародній арені буде зосереджена на тому, щоб домогтися від України цих гарантій", ― пояснив Савва.

Він також додав, що "позиція української влади принципово не змінювалася протягом останніх кількох років, незалежно від того, хто був президентом України. Вона полягала у тому, що Україна не визнавала анексію, протидіяла цьому і дипломатичними, і воєнними методами, і ця позиція не потребує якихось змін".   

Фото: Радіо Свобода

Російська стратегія на Донбасі: як вплине пандемія на агресію щодо України

Новини по темі