Мобільний додаток

Фейки антилюдяності: на Донбасі інфікованого СOVID-19 бійця нібито застрелив його командир

15.04.2020 р., 18:45

Фейки про українську армію майже щодня з’являються у пропутінських медіа. Цього разу російські пропагандисти лякають вбивствами хворих на коронавірус військових. Нібито українське командування отримало наказ знищувати інфікованих на передовій, щоб запобігти епідемії. Саме тому одного з військових ЗСУ, в якого підтвердили хворобу, застрелив його командир. Цей кейс в ефірі Українського радіо обговорювали з Оленою Чурановою, фактчекеркою проекту StopFake, аналітикинею і співсценаристкою проєкту #РускійМіф.

Чому це не так?

Командування Операції об’єднаних сил повідомило, що ця інформація є недостовірною. Станом на 7 квітня, хворих на COVID-19 на передовій не було.

Олена Чуранова зауважує, що останнім часом на аудиторію окупованих територій поширюється більша кількість фейків, які стосуються коронавірусу і української армії. Цей фейк є показовим. 

"Він (фейк) спрямований на те, щоб налякати, і показати, що наскільки вони (українські військові) звірі щодо тих, з ким воюють, а воюють вони з мирним населенням, так і звірі вони щодо самих себе", – розповідає аналітикиня.

Показовим є те, що наприкінці матеріалів цих фейків пропагандисти пишуть заклик до батьків військових не пускати своїх дітей на війну. 

Фейки антилюдяності: на Донбасі інфікованого СOVID-19 бійця нібито застрелив його командир

Новини по темі