Мобільний додаток

МОЗ прописало умови роботи продуктових ринків під час карантину: як це працюватиме

1.04.2020 р., 14:08

Міністерство охорони здоров'я прописало умови роботи продуктових ринків під час карантину, зокрема, на 20 кв. метрах повинен знаходитися лише один відвідувач. Відстань між покупцями в чергах має бути не менше ніж 1,5 метра. Продавці та решта персоналу, а також покупці повинні мати засоби індивідуального захисту. Для ринків вихідного дня відстань між місцями торгівлі має становити не менше ніж 3 метри. Радник президента Українського клубу аграрного бізнесу Володимир Лапа в ефірі Українського радіо прокоментував, чи реально дотримуватися цих норм та хто контролюватиме кількість людей на ринках.

"Невеличкі, дрібні фермери, які продавали свою продукцію на відкритих ринках, не мають можливості і тих обсягів, які були б цікаві супермаркетам. Відповідно, для них єдиним каналом реалізації були відкриті ринки. Вони залишились без доходів. Але це також вдарило і по споживачах, тому що на плодово-овочеву групу після того, як ринки були закриті, ціни у супермаркетах почали підтягуватися. Тому це рішення, яке буде вигідне і виробникам, і споживачам", ― зазначив Володимир Лапа.

"Звісно, є певні заходи безпеки: не більше, ніж одна людина на 20 кв. метрів та засоби захисту. І тут велика відповідальність на адміністрації ринків. І ми як громадяни повинні включати самосвідомість з тим, щоби не забезпечувати скупчення тих, хто буде ходити на ринки", ― додав він.

Лапа спрогнозував, як це працюватиме на практиці.

"Треба дотримуватися усіх норм. Я думаю, ніхто не буде ходити з метром і не мірятиме 1,4 чи 1,5 метра (відстань між покупцями у черзі ― ред.). Тут велика відповідальність на адміністрації ринків, аби забезпечити ці умови, тому що ні поліцейського, ні будь-якого контролера на кожного покупця не приставиш. Ті ринки, які дійсно зацікавлені у тому, щоб продовжувати роботу, повинні застосувати зусилля, щоб забезпечити виконання цих норм. І наголошую, що це в інтересах споживачів убезпечити своє здоров’я", ― сказав Лапа.

"З рештою, ці норми ― рамкові. Ситуація в конкретних локаціях буде залежати від ситуації із захворюванням. Якщо буде погіршуватися стан захворювання, то, можливо, і не будуть відкривати ринки. Зокрема, в Житомирській області такі рішення були прийняті. А там, де більш-менш спокійно, то це нормальне і об’єктивне рішення. Зараз чи не в більшості супермаркетів лімітують кількість відвідувачів і перевіряють наявність масок, то зробити це не проблема. Це в інтересах наших громадян", ― зауважив Володимир Лапа.

Зазначимо, остаточну роботу ринків розглядатимуть на місцевому рівні.

Зокрема, мер Києва Віталій Кличко заявив, що продуктові ринки у столиці не відкриватимуть до поліпшення епідеміологічної ситуації з коронавірусом.

За словами Кличка, у Києві працюють продуктові магазини і супермаркети, нестачі продуктів немає.

Нагадаємо, 25 березня на селекторній нараді з міськими головами обласних центрів та головами ОДА президент Володимир Зеленський заявив, що в умовах карантину не можна лишати людей можливості купувати продукти харчування, тому не потрібно закривати продовольчі ринки у тих містечках, де вони є єдиним джерелом їжі.  

Фото: pexels.com 

МОЗ прописало умови роботи продуктових ринків під час карантину: як це працюватиме

Новини по темі