Мобільний додаток

Чому Рада провалила голосування за зміни до держбюджету ― коментує економіст

31.03.2020 р., 11:43

30 березня Верховна Рада не підтримала запропоновані урядом зміни до держбюджету на поточний рік. Наступним голосуванням депутати направили проєкт змін до бюджету до комітету для підготовки на повторне перше читання. Економіст Тарас Козак в ефірі Українського радіо прокоментував, чому не вийшло внести поправки до бюджету.

"Я не вбачаю нічого серйозного в тому, що змінений законопроект про державний бюджет був провалений, адже на момент голосування цього законопроекту було ще не зрозуміло, чи підтримає Верховна Рада законопроекти, які вимагає Міжнародний валютний фонд, зокрема, "антиколомойський закон" та закон про вільний обіг земель сільськогосподарського призначення, оскільки це два зовсім різних сценарії. Не проголосувавши за закони МВФ, ми би мали у повному обсязі кризу, і цей проект бюджету треба було б вкотре переробляти. Тому що без підтримки МВФ цей проект бюджету нікуди не годиться", ― зазначив Тарас Козак.

Економіст зауважив, що "якщо є підтримка Міжнародного валютного фонду, треба теж розуміти, що це за підтримка, у якому обсязі ми матимемо кредитні кошти для того, щоб підготувати цей фонд по боротьбі з коронавірусом, а також підготувати  програму рятування економіки, підтримки громадян, які втратили роботу, підтримки пенсіонерів, які повинні бути забезпечені пенсійними виплатами тощо".  

За словами Козака, можливо, це навіть і не на часі чітко прописувати в закон про бюджет, які кошти ми отримаємо і на що будемо їх витрачати.

"Тому що програма економічної підтримки і програма підтримки населення ще не готові. Є тільки окремі моменти, які увійшли також в закон, який був ухвалений, але це вибіркові, точкові моменти. До того часу, поки ми не маємо угоди з МВФ, це все лише те, що ми би хотіли, але не маємо під це фінансування", ― сказав він.

На цю тему ― "Влада гасить локальні пожежі": що відбувалося на черговому позачерговому засіданні Верховної Ради

Зазначимо, законопроект №3279 про внесення змін до Закону України "Про Державний бюджет на 2020 рік", зокрема, передбачав зменшення доходів з 1095,58 млрд грн до 972,635 млрд грн.

Перед голосуванням за законопроект прем’єр-міністр України Денис Шмигаль заявив, що бюджет на 2020 рік є фактично бюджетом надзвичайної ситуації.

Окрім того, упроекті змін до бюджету було скорочено заробітні плати для всіх категорій службовців і чиновників до рівня, що не перевищує 10 мінімальних зарплат.

У новому бюджеті передбачався фонд боротьби з коронавірусом у розмірі понад  97 млрд грн. За словами прем’єр-міністра, ці кошти малибути спрямовані на зарплати медикам, закупівлю обладнання, ліківта засобів індивідуального захисту.

Повідомлялось, що в новому бюджеті фінансування будівництва та ремонту доріг, а також  реформа оборонно-промислового комплексу залишається незмінним.

 Фото: iportal.rada.gov.ua 

Чому Рада провалила голосування за зміни до держбюджету  ― коментує економіст

Новини по темі