Мобільний додаток

Виходити на вулицю має хтось один з родини і лише за нагальної потреби – Оксана Виговська про життя в умовах карантину

24.03.2020 р., 18:00

Яких запобіжних заходів слід вживати різним віковим категоріям населення, щоб уникнути інфікування COVID-19 в ефірі Українського радіо пояснює докторка медичних наук професорка кафедри дитячих інфекційних хвороб НМУ ім. Богомольця Оксана Виговська.

Останні іноземні дослідження у питанні поширення коронавірусу засвідчують, що 85% китайців інфікувалися вірусом COVID-19 саме в родинах. Тобто, щоб відбулося інфікування потрібен тривалий тісний незахищений контакт з носієм хвороби. Відтак, якщо інфікована людина приносить вірус додому, то уся родина має дуже великі шанси заразитися. Тому пам’ятаймо про правила, яких слід дотримуватися, прийшовши з вулиці.

 • Зняти взуття, вимити руки з милом, зняти  верхній одяг і знову ретельно вимити руки з милом, після чого висушити їх рушником.
 • За можливості замість звичайного рушника використовувати одноразові паперові рушники.
 • Якщо вдома є хворий потрібно обробляти руки, телефон, гаджети та інші контактні поверхні антисептиком, ходити в масці. Регулярно робити вологе прибирання та провітрювати, шляхом  створення протягу.
 • Кожен член родини повинен мати індивідуальний рушник, чашку, ложку, тарілку. 

Різні вікові групи потребують специфічних запобіжних заходів на період поширення коронавірусної інфекції.

Для батьків і дітей це:

 • Соціальне дистанціювання. Батьки з дітьми мають лишатися вдома. Виходити на вулицю має хтось один з родини і лише за нагальної потреби. Виходити  щодня не рекомендується.
 • Продукти купувати із запасом на кілька днів.
 • Діти в місті на вулицю не виходять за винятком прогулянки в безлюдному місці.  Натомість в приватному будинку, де немає багато людей, діти можуть гуляти у себе на подвір’ї.
 • Дітей краще відвезти до бабусь у село, де вони  наглядатимуть за старшим поколінням і перебуватимуть на свіжому повітрі, при цьому уникатимуть скупчень людей.
 • У місті діти можуть дихати свіжим повітрям на балконі. Якщо його немає, тоді слід частіше провітрювати оселю.

Людям середнього віку:

 • Не рекомендується виходити з дому без нагальної потреби.
 • Допомагати особам похилого віку. Переконувати інших не виходити з дому.
 • Турбуватися про себе. Перед ними стоїть два завдання: не заразитися самому і не заразити когось. Для цього слід регулярно мити руки, використовувати клаптик паперу для контакту з поверхнями, на яких може бути вірус – кнопка ліфта, домофон, дверні ручки тощо. Після використання його слід одразу викинути в найближчий смітник. Це розведе контакт.

Літні люди повинні:  

 • Не виходити на вулицю.
 • Звертатися по допомогу до сусідів чи рідних.  Одиноких пенсіонерів обслуговують соціальні працівники та волонтери.

Читайте також: Як в умовах дефіциту медичних масок та антисептиків захистись від коронавірусу розповідає лікар-гігієніст Центру громадського здоров’я

Крім того, Оксана Виговська зазначає, що незважаючи на вікові категорії усі мають пам’ятати про те, як правильно користуватися індивідуальними засобами захисту та дезінфікуючими розчинами: "Антисептик це крайня необхідність, коли немає можливості помити руки водою з милом. Немає мила, помийте руки гарячою водою. Краще використовувати спиртові антисептики. Маску слід носити не на бороді, а на обличчі, інакше вона стає інкубатором для вірусів та бактерій.  Крім того, її слід правильно зняти і правильно викинути. Використану маску додому не приносити. Її слід викинути, інакше ви принесете додому інфекцію". 

На фото: Оксана Виговська 
Виходити на вулицю має хтось один з родини і лише за нагальної потреби – Оксана Виговська про життя в умовах карантину

Новини по темі