Мобільний додаток

23 березня у Києві та Тернополі зупиниться громадський транспорт

21.03.2020 р., 14:44

На громадському транспорті Києва та Тернополя зможуть доїхати на роботу лише ті, хто забезпечує життєдіяльність міста. Їм видаватимуть на підприємствах спеціальні перепустки.

З 23 березня скористатися громадським транспортом Києва зможуть далеко не всі. Міська влада вводить обмеження на пересування столицею. Як повідомив мер Віталій Кличко, міський транспорт возитиме "виключно тих пасажирів, які  їдуть на роботу на підприємства забезпечують критично важливі сфери столиці. Це медичні працівники, рятувальникиі, правоохоронці, співробітники сфери ЖКГ, працівники продуктових магазинів, аптек та працівники стратегічних підприємств".

Працівникам, які забезпечують життєдіяльність міста, на підприємствах видадуть спеціальні перепустки. "Такі перепустки ми зараз передаємо на всі необхідні підприємства". 

Усі інші, каже міський голова, скористатися транспортом не зможуть. "Я розумію, що це не популярний крок, — каже Кличко, — мені зараз не до рейтигів, не до популізму, головне — не дати вірусу охопити столицю. Поліція має посилити охорону громадських об’єктів".

Обмеження поки не торкнуться особистого транспорту. Однак, Кличко закликає керівників підприємство перевести якомога більше працівників на дистанційну роботу. "Заклики залишатися вдома — значить, залишатися вдома. Не треба гуляти, смажити шашлики, водити дітей на майданчики. Ваше здоров’я у ваших руках".

На сайті Київпастрансу опублікувано схеми руху громадського транспорту:

 

Працюватимуть тільки тимчасові маршрути виключно для тих громадян, які забезпечують критично важливі сфери життя міста. Це – медичні працівники, рятувальники, правоохоронці, фахівці сфери ЖКГ, люди, які працюють у продуктових магазинах та аптеках, співробітники стратегічних підприємств.

Автобусні маршрути:

 • № 56-Д «Просп. Палладіна – ст.м. «Либідська»:
 • № 114 «Вул. Милославська – зал. вокзал «Центральний»;
 • № 118 «Ст.м. «Чернігівська» – ст.м. «Політехнічний інститут»;
 • № 119 «Вул. Касіяна – Контрактова площа»;
 • № 220 «Вул. Тростянецька – вул. Медова»;
 • № 500 «Вул. Північна – зал. вокзал «Центральний».

Тролейбусні маршрути:

 • № 7 «Вул. Чорнобильська – ст.м. «Площа Льва Толстого»;
 • № 16 «Вул. Туполєва – Майдан Незалежності»;
 • № 30 «Вул. Милославська – вул. Кадетський гай»;
 • № 91-Н «Вул. Милославська – зал. вокзал «Центральний»;
 • № 92-Н «Просп. Свободи – аеропорт «Київ» ім. І. Сікорського.

Трамвайні маршрути:

 • № 1 «Михайлівська Борщагівка – станція «Старовокзальна»;
 • № 12 «Пуща-Водиця – Контрактова площа»;
 • № 14 «Просп. Відрадний – Контрактова площа»;
 • № 16 «Ст.м. «Героїв Дніпра – Контрактова площа»;
 • № 22 «Бульв. Перова – завод ЗБК»;
 • № 28-Д «Просп. Ватутіна – ст.м. «Позняки».

Транспорт перевозитиме пасажирів за наявності спеціальних квитків, посвідчення особи та засобів індивідуального захисту.

Також Кличко заявляє, що звернеться до уряду та Прикордонної служби: "Необхідний суворий контроль за людьми, які повертаються до України з-за кордону, інакше ми отримаємо понад 35 тисяч носіїв інфекцій". Ці люди мають знаходитися два тижні на обсервації, зазначає мер Києва.

"Якщо ви думаєте, що це казка, якою вас лякають, подивіться на відеокадри з Італії, де відбувається жахлива трагедія”, — каже столичний очільник.

Такі ж обмеження щодо громадського транспорту вводять з понеділка і Тернополі, де зафіксовано один випадок захворювання на коронавірус. "Перевозитимуть тільки працівників, які в умовах надзвичайної ситуації забезпечують життєдіяльність міста (медиків, працівників органів державної влади та місцевого самоврядування, комунальників, а також працівників підприємств, які забезпечують виробництво продуктів харчування, аптечних закладів, Тернопільської дирекції «Укрпошта», працівників аварійних служб)", — йдеться у повідомлення спеціально створеного штабу по боротьбі з коронавірусом у місті. 

З 18 березня весь громадський транспорт зупинився у Чернівцях, де станом на вечір п'ятниці зареєстровано 25 випадків захворювань на коронавірус.  А з 19 березня 2020 року у Луцьку та населених пунктах Прилуцького старостинського округу.

Ілюстративне фото - REUTERS

23 березня у Києві та Тернополі зупиниться громадський транспорт

Новини по темі