Мобільний додаток

Кабінет Міністрів: що змінить велике перезавантаження?

4.03.2020 р., 13:06

Сьогодні о 16.00 Верховна Рада збирається на позачергове засідання, на якому представлять новий склад Кабінету Міністрів та нового главу уряду. Ним може стати нинішній віцепрем’єрміністр та Міністр Розвитку громад та територій України Денис Шмигаль. Його кандидатуру, а також перетендентів на крісла міністрів, напередодні висунули на засіданні найчисельнішої фракції у ВР "Слуги народу". Яким буде новий уряд, сьогодні в етері Українського радіо розповіла заступниця голови фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук.

"Я би це зрівняла з перегрупуванням під час бою у складні часи", – так заступниця голови фракції "Слуги народу" Євгенія Кравчук коментує сьогоднішнє перезавантаження Кабінету міністрів. "Ми проаналізували результати й президент проаналізував, і вирішили, що важливо посилити Кабмін, і не просто посилити, а змінити очільника уряду".

Президент Зеленський, каже депутатка, багато їздив регіонами: "І одна з цілей цих поїздок – зрозуміти, чи готова Україна до впровадження другого етапу з 1-го квітня медичної реформи. Перший результат спілкування з медиками: люди на посаді Міністерства хочуть бачити когось авторитетного в цій сфері, має бути людина, яку в випадку такої панічної істерії, що нагнітали деякі політики, в соцмережах, як це було з Новими Санжарами". 

Володимир Зеленський та Денис Шмигаль під час робочої поїздки президента  до Івано-Франківська, грудень 2019-го, фото - if.gov.ua

Тому Президент запропонував, щоб уряд очолив Денис Шмигаль : "Він доволі впевнено виглядав учора на фракції, яка підтримала його кандидатуру, – розповідає Кравчук, – І нам зараз не потрібні консультанти з соцмереж, які там "дуже розумні" і можуть управляти країною, потрібні – практики. А у Дениса Шмигаля – великий досвід роботи у державних органах різних ступенів. І це важливо на цей рік – так званий рік децентралізації, рік виборів, коли все більше повноважень іде на рівень громад. І потрібно грамотно збудувати співпрацю з управлінням державного рівня і громадами".

Хто такий Денис Шмигаль та як ставляться в "СН" до того, що його називають "людиною Ахметова"?

Місяць тому голова Івано-Франківської ОДА Денис Шмигаль обійняв посаду віцепрем’єра та Міністра Розвитку громад та територій України. Вже тоді в опозиції прогнозували, що "улюбленець президента" за якийсь час змінить на посаді Олексія Гончарука, який на той час вже робив спробу піти у відставку.

Денисові Шмигалю – 44 роки. Він народився у Львові, там же здобув освіту економіста. Згодом у Львівській політехніці захистив дисертацію з регіональної економіки та розміщення продуктивних сил і здобув ступінь кандидата економічних наук. Потім навчався за кордоном, володіє англійською та польською мовами.

1995 – 2005 працює у бізнесі. З 2009-го – призначений на посаду начальника департаменту економіки Львівської ОДА. Після 2014 року працював заступником обласного управління Фіскальної служби.

У 2015-му звільнився і пішов на посаду віцепрезидента компанії "Львівхолод". У 2018 Шмигаль став директором Бурштинської ТЕС. Підприємство входить до холдингу Ріната Ахметова ДТЕК. Через це Шмигаля називають "людиною Ахметова", хоча, сам він це заперечує і запевняє, що інвестора ДТЕКу "бачив тільки по телевізору": "Я з Рінатом Леонідовичем не знайомий особисто. У компанію ДТЕК і, зокрема в Бурштинську ТЕС, керівником якої я був два останні роки, я потрапив за відкритим конкурсом". 

Євгенія Кравчук озвучує як ставляться у "Слузі Народу" до заяв, що Шмигаль – людина Ахметова:"Він (Шмигаль – ред.) був досить ефективним, як менеджер на різних посадах і різного рівня в області, і його запросили в приватну компанію, де платять хорошу зарплату, але і вимагають дуже ефективної роботи та позитивних результатів. Чи він людина Ахметова? Два роки він працював в одній з компаній великого холдингу, тому це твердження вважаю безпідставним, і як він сам казав — бачив пана Ахметова тільки по телевізору".

Про можливі нові та старі обличчя Кабміну, і які напрямки окреслив Шмигаль для нового уряду?

Нинішній прем’єр-міністр Олексій Гончарук вже написав заяву про відставку — ця інформація з’явилася у ЗМІ ще вчора і вона відповідає дійсності, каже заступниця голови депутатської фракції "Слуга народу" Євгенія Кравчук: "Така заява ще вчора надійшла в апарат Верховної Ради. І Кабінет Міністрів теж готовий до відставки."

У мережі вже з'явилася нібито копія заяви про відставку Олексія Гончарука

Новий прем’єр-міністр Денис Шмигаль, якщо його кандидатуру підтримає Верховна Рада, представить свій склад Кабміну. "Власне, він і озвучував кандидатури (міністрів — ред.). Не президент, а Денис озвучував і розповідав, чому він вважає, що це саме зараз — найкращий кандидат на ту чи іншу посаду, який буде курувати саме економічний блок, з’являється новий віцепрм’єрміністр, який куруватиме оборонну промисловість. Це Олег Коростельов. Він із КБ "Луч". До речі, коли назвали його прізвище, то наші дніпропетровські мажоритарники плескали в долоні, у нього дуже великий авторитет. Також з’явиться віцепрем’єрміністр та міністр окупованих територій. Я вважаю, що це дуже важливо, бо це настільки складна тема, по якій треба консолідація кількох міністерств, бо потрібна й інформаційна деокупація, і багато юридичних моментів, і робота з переселенцями. Ми очікуємо, що Олексій Рєзніков, який зараз працює у Тристоронній контактній групі, очолить цей напрям", — повідомляє Кравчук.

Вона озвучує основні пріоритети для нового уряду, які окреслив майбутній прем’єр: "Він бачить велике посилення економічного блоку, і має бути акцент на підтримку промисловості. Це питання взагалі випало в нинішньому уряді, і ми вже бачимо негативні наслідки. Буде перший віцепрем’єрміністр, поки що кандидатура не узгоджена."

Також будуть зміни у зовнішньополітичному напрямку: "Вирішили об’єднати позиції віцепрем’єрміністра з питань євроінтеграції та посаду Міністра закордонних справ. Очікуємо, що очолить цей напрям Дмитро Кулеба. Він дуже добре знає цю царину, і це підтвердження того, що жодних змін у зовнішньополітичному курсі не буде – ми орієнтуємося на Європу, але ми не повинні забувати про свою економіку. Неможливо брати кальку з Європи й сліпо використовувати. З Кулебою співбесіда була проведена".

Заступниця голови фракції "СН" Євгенія Кравчук, фото - ua-rating.com

Євгенія Кравчук називає ряд посад, на яких залишаються ті ж самі люди: "Це 5 прізвищ. Міністр інфраструктури Владислав Криклій, я позитивно оцінюю його роботу і мій комітет також, бо один із проєктів, який реалізовуватиме уряд, це – велике будівництво – доріг, шкіл, садочків, у Запоріжжі буде відремонтовано довгобуд – міст. Залишається міністр юстиції Денис Малюська – про нього, я так розумію, президент хорошої думки й колеги по уряду".

Також залишається на своїй посаді Міністр МВС Арсен Аваков, проти якого вже не раз проводили акції протесту.

"Наскільки я знаю, серед інших силових відомств, саме у поліції – найвищий рівень довіри суспільства, а найнижчій – у генпрокуратури. Щодо дискусій про Авакова, у нас це обговорювалося на фракції. Шість місяців тому, коли ще затверджували уряд Гончарука, обговорювали, що потім, можливо, з’явиться людина, яка його замінить. Виявилося, що іншого кандидата, який би міг очолити таке складне міністерство, не з’явилося. Можливо, треба працювати над тим, щоб заводити нових людей, які б виростали. Я не бачу проблеми у тому, щоб проголосувати за Арсена Авакова. Можна давати другі шанси в різних міністерствах: розділяти спорт і культурі, об’єднувати. Але в такому складному міністерстві – другі шанси – це дуже небезпечно. Це міністерство – не ідеальне, але воно працює, на відміну від ГПУ, яка паралізована".

Денис Шмигаль, фото - cmu.gov.ua

Кабінет Міністрів: що змінить велике перезавантаження?

Новини по темі