Мобільний додаток

Страхи пенсійної реформи: чи справді МВФ залишить половину українців без пенсій

27.02.2020 р., 07:50

Російських пропагандистів дуже непокоїть пенсійна реформа в Україні. Кремлівські ЗМІ переконують – Міжнародний валютний фонд вимагає від України такої реформи, яка залишить половину українців без пенсії. Чому це не так? В ефірі обговорювали з головою правління Інституту економічних досліджень і політичних консультацій Ігорем Бураковським і редактором ресурсу VoxCheck Максимом Скубенком.

Чому це не так?

Така новина з’явилася з коментаря аналітика інвесткомпанії "Алор Брокер" Кирила Яковенка. Жодних інших подібних заяв від офіційних джерел не з’являлося. За новими реформами пенсія буде залежати від заробітку і страхового стажу, який протягом 8 років до 2028–го включно зростатиме до 35 років. Більш того, планується скасування спеціальних пенсій, а також скасування оподаткування працюючих пенсіонерів.

Максим Скубенко наголошує, що пенсії забрати не можуть, а щодо страхового стажу, підвищення пенсійного віку, то в багатьох розвинених країнах пенсійний вік є вищим, ніж в Україні.

"Його (пенсійний вік) потрібно підвищувати для того, щоб підвищилась сама продуктивність праці. Плюс до цього залишається безліч категорій осіб, які на пенсію все одно зможуть виходити раніше. Це ваш вибір – коли виходити на пенсію. Коли прийде пенсійна реформа, коли будуть наступні рівні, ви зможете відкладати на свою пенсію в недержавних фондах і отримати пенсію хоч і в 30 років. Це класична історія, яка працює в усьому світі, але нас цим залякують", – пояснює він.

Страхи пенсійної реформи: чи справді МВФ залишить половину українців без пенсій

Новини по темі