Мобільний додаток

Не геймер, а спортсмен: в Україні планують створити федерацію кіберспорту

25.02.2020 р., 14:03

У Міністерстві культури, молоді та спорту України хочуть створити національну федерацію кіберспорту України. Які перспективи у цього виду спорту та як відрізнити простого любителя ігор від професіонала, який заробляє цим на життя, Українському радіо розповів керівник турнірної платформи We play! Esports Олексін Ногін.

"Дуже важливо не плутати кіберспорт та геймінг взагалі. Кіберспорт – це протилежне явище, дуже впорядковане, адже треба мати дисципліну, дуже гарне відчуття комунікації з людьми. Треба постійно мати графік та дотримуватись його, професійні кіберспортсмени навіть мають дієту та спортивний графік, щоб  тримати себе у формі. Вони багато тренуються, проводячи час за комп’ютером, тому треба в першу чергу підтримувати свою спину в гарному фізичному стані. Щойно ти захворієш, починаєш пропускати тренування, випадаєш з графіку, не їдеш на якісь змагання і ти втрачаєш свої позиції на професійному ринку", – розповів Олексій Ногін.

За словами Ногіна кіберспорт – це глобальний феномен: "Він є майже у всіх країнах, де є інтернет, хоча як явище з’явився не так давно. Двадцять років тому люди починати грати в комп’ютерні ігри не на тому рівні, на якому ми бачимо сьогодні. Кіберспорт еволюціонує і дуже багато країн визнають його видом спорту".

Експерт пояснив, що в цьому виді спорту, як і в інших, дуже важливими є систематичні тренування: "Йдеться про гру командою або самостійно на певних картах планування певних стратегій, їх практика. В комп’ютерних іграх є дуже багато схожого із шахами, тому що коли ти граєш і хочеш бути кращим за інших гравців, треба дотримуватися певної стратегії. Проти тебе грають люди і треба як на психологічному, так і на тактичному півні їх переграти".

"Щодо того, як визначити професійного гравця то професійно людина починає займатися кіберспортом, коли досягає певного рівня, виграє якісь турніри, що мають певний світовий рейтинг. Світового рейтингу немає, але є неофіційний, так би мовити, рейтинг, тому що є турніри для аматорів на турнірних платформах , що проходять кожен день, і кожен бажаючий може прийняти в них участь. Якщо ти виграєш в такому турнірі, ти гарний гравець, але ще не професійний. Є певні ліги, участь в яких показує вищий рівень вимог до гравця і, якщо ти вже виграєш такі ліги, ти вже можеш претендувати на звання "професіонал". З таких ліг, як правило, команди, які мають спонсорів, тренерів, менеджерів. І вже на 100 % можна сказати, що ти професіонал, коли тебе взяла до себе команда, що зареєстрована саме як юридична особа і має в себе якийсь пул гравців-професіоналів", – пояснив Олексій Ногін.

Також він наголосив, що визнання кіберспорту одним із видів спорту в Україні дозволить створити нові робочі місця та залучати людей з інших професій: "Кіберспорт – це не лише ті, хто грають, але й дуже велика індустрія навколо. Йдеться про телебачення, маркетинг, дизайн та інше".      

ФОТО: pixabay

Не геймер, а спортсмен: в Україні планують створити федерацію кіберспорту

Новини по темі