Мобільний додаток

Нічого нового: російські ЗМІ лякають неонацизмом в Україні

5.02.2020 р., 07:35

Російські ЗМІ лякають українським неонацизмом, рівень підтримки якого в Україні нібито швидко зростає. А доказом цього, за вигадками кремлівських медіа, є масове знищення пам’ятників, присвячених Другій світовій війні.

Програма:
Ведучі:

Чому це не так?

За роки декомунізації в Україні було демонтовано майже дві з половиною тисячі пам’ятників. Втім більшість з них – Леніну. Про що заявляв екс-глава Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович. Окрім цього, законом забороняється ліквідація пам’ятників, пов’язаних із спротивом та звільненням України від окупантів під час Другої світової війни.

Не можна стверджувати, що в Україні зносяться пам’ятники героям-визволителям. В законі України про засудження комуністичного і націонал-соціалістичного (нацистського) тоталітарних режимів в Україні і заборону пропаганди їх символіки йдеться про ліквідацію символів комуністичного тоталітарного режиму. У документі зазначається, що до них не відносяться пам’ятники і пам’ятні знаки, пов’;язані з опором і вигнанням нацистських окупантів з України або з розвитком української науки культури.

Ще коли у 2015 році був схвалений цей закон, Володимир В’ятрович говорив, що мова не йде про знищення пам’ятників, які вшановують учасників і жертв Другої світової війни.

Також іншим законом України передбачений захист і збереження пам’яток і пам’ятних знаків, які вшановують пам’ять учасників і жертв Другої світової війни 1939-1945 років.

Нічого нового: російські ЗМІ лякають неонацизмом в Україні

Новини по темі