Мобільний додаток

Пенсійна система почувається добре, коли є дуже високий рівень зайнятості – Лідія Ткаченко

28.01.2020 р., 17:00

Про підвищення пенсійного віку, сучасний стан пенсійної системи в Україні та розміри пенсій розповідає в ефірі Українського радіо розповідає науковий співробітник Інституту демографії та соціальних досліджень Лідія Ткаченко.

Програма:
Ведучі:

За даними прес-служби Пенсійного фонду понад 34% пенсіонерів отримують пенсію в межах від 1500 до 2000 гривень. На другому місці знаходяться пенсії у розмірі від 2000 до 3000 гривень. І лише півтора відсотки пенсіонерів отримують пенсію в розмірі понад 10000 гривень. Крім того, усе це відбувається на тлі підвищення пенсійного віку. "Насправді пенсійний вік для жінок підвищується ще з 2011 року. Тобто наступного року загальний пенсійний вік для жінок становитиме 60 років, як для чоловіків. Відповідно на цьому підвищення пенсійного віку для жінок закінчиться. Якщо говорити про ситуацію з розміром виплат, то вона могла би бути ще гіршою. Через вибори пенсії підвищували більш активно і саме тому сума в 2000 гривень стала межею, на якій зібралося багато пенсіонерів", – пояснює Лідія Ткаченко.

У суспільстві існує занепокоєння з приводу того, що пенсійна система в Україні може зазнати краху, оскільки існує очевидна диспропорція між кількістю пенсіонерів та офіційно працевлаштованим населенням. Так, в Україні пенсії отримує 27% населення, натомість найманих працівників, за яких сплачуються внески на постійній основі нараховується лише 25%. Проте Лідія Ткаченко вважає, що краху пенсійної системи боятися не варто.  "Скільки існує держава, стільки і будуть пенсії. Крах пенсійної системи у тому, що розмір пенсій дуже низький. Пенсійна система почувається добре, коли люди працюють, є високий рівень зайнятості, люди мотивовані працювати, в них є зарплати нормального розміру, вони працюють у нормальних умовах", – зазначає експертка і додає: "У багатьох країнах середня тривалість життя понад 80 років. Люди живуть значно довше, ніж у нас, але ж вони мотивовані і працювати. Суспільство і держава вибудовують політику таким чином, що зайнятість це є шлях до добробуту. У стратегіях європейських держав на першому місці завжди стоїть підвищення рівня зайнятості. Рівень зайнятості вирішує дуже багато проблем".

"Потрібно домагатися не того, щоб у Пенсійному фонді не було дефіциту. Адже це технічне питання. Потрібно боротися, щоб розмір пенсій був гідний. Ставку єдиного соціального внеску було різко знижено. У 2016 році майже вдвічі було скорочено пенсійну частину ЄСВ. Дефіцит Пенсійного фонду  не є аргументом для виправдання низьких пенсій. Люди не повинні жити погано, тільки для того, щоб десь стояв нуль на місці дефіциту", – підсумувала Лідія Ткаченко. 

На фото Лідія Ткаченко 
Пенсійна система почувається добре, коли є дуже високий рівень зайнятості – Лідія Ткаченко

Новини по темі