war

Адвокат родин "Небесної сотні" про призначення ексадвоката Януковича в ДБР: це провокація суспільства

22.01.2020 р., 14:34

Колишній адвокат Януковича Олександр Бабіков став першим заступником директора Державного бюро розслідувань. Адвокат потерпілих родин "Небесної сотні" Віталій Титич в ефірі Українського радіо прокоментував це кадрове призначення, зауваживши, що воно є провокацією суспільства та, безумовно, сприяє дискредитації ДБР.

Адвокат потерпілих родин "Небесної сотні" Віталій Титич вважає, що, незважаючи на те, чим закінчиться розслідування "справ Майдану", за таких обставин їхні результати вже є дискредитованими.

"Венедіктова (тимчасова виконувачка обов’язків директора Державного бюро розслідувань — ред.) говорила про дискредитацію ДБР. Саме так дискредитацією ДБР зайнялася сама Венедіктова. З огляду на обставини, за яких це призначення і інші її дії як виконуючої обов’язки відбуваються. Взагалі виникає питання щодо її компетенції або щодо того, що вона діє, очевидно, умисно. Питання: "З якими цілями?". Акцент у ЗМІ і у суспільстві зроблений на потерпілих і на адвокатах, що нібито призначення Бабікова за таких обставин — це проблема потерпілих. Ні. У першу чергу це проблема Януковича. Тому що ми маємо виходити з добросовісності пана Бабікова, і враховуючи те, що він як адвокат п’ять років представляв інтереси Януковича, а отже, був його захисником, він знає всю інформацію, яка на даний момент захищена адвокатською таємницею від свого клієнта, і тому, здійснюючи адміністративне керівництво в органах досудового розслідування, яке буде займатися розслідуваннями справами  його клієнта, він, очевидно, може сприяти у цьому досягненні. Але якщо він буде призначений за таких обставин, то у будь-якому разі чим би не закінчилось це кримінальне провадження, у суді чи закриттям, воно вже дискредитовано. Тому я б не акцентував на припущеннях, що справи будуть "злиті", — пояснив адвокат.

Титич зауважив, як на призначення Бабікова зреагували потерпілі родини "Небесної сотні".

"Очевидно, що родини у розпачі. Єдине —  те, що відбувається, не є несподіванкою. Ми говорили, що "злиття" цих проваджень відбувається системно. І активно протягом останніх трьох місяців, тому у цій частині призначення Бабікова — за це демонстративно можна подякувати Венедіктовій. Вона поставила жирну крапку в очікуваннях, якщо вони у когось ще були", — сказав він.  

Адвокат також висловив думку, що призначення колишнього адвоката Віктора Януковича виглядає як провокація суспільства, зокрема, тієї частини, яка асоціює себе з Майданом.

"При всі дикості, юридичній, етичній, моральній, ситуації, яка є з Бабіковим, я б все-таки не акцентував увагу на його призначенні як єдиній проблемі для процесу, який є в Україні, зокрема, щодо розслідування злочинів щодо учасників протестних акцій. Тому що Янукович протягом останніх п’яти років мав достатньо впливу як на можливість блокування слідства, так і на блокування судових процедур, тому призначення Бабікова не змінить в цій ситуації практично нічого. Навпаки — воно дасть можливість тим же потерпілим і ЗМІ вказувати на очевидні обставини, чому ця справа зливається. Тому це призначення, скоріше, не має юридичного навантаження, змістовного навантаження, і це дивує ще більше. Тому це виглядає як якась провокація суспільства. Принаймні, тієї частини, яка асоціює себе з Майданом", — прокоментував Титич.

Нагадаємо, 22 січня 2014 року у Києві на Майдані загинули перші герої Революції гідності — Юрій Вербицький, Сергій Нігоян та Михайло Жизневський.

На фото: Віталій Титич, antikor.com.ua

Адвокат родин "Небесної сотні" про призначення ексадвоката Януковича в ДБР: це провокація суспільства

Новини по темі