Мобільний додаток

Чому падає промисловість та як це зупинити – пояснює перший заступник міністра економіки Павло Кухта

21.01.2020 р., 20:16

Павло Кухта в ефірі Українського радіо розповів про причини падіння промисловості за 2019-ий рік та окреслив плани щодо її росту на рік 2020-ий.

Падіння росту промисловості обумовлене, в першу чергу, зниженням попиту на металургійну продукцію, пояснює перший заступник міністра економіки, торгівлі та сільського господарства Павло Кухта. “Оскільки метали становлять значну частину експорту – до чверті, і значну частину відсотків виробництва, відповідно, це негативним чином вплинуло на темпи виробництва. Плюс до цього додалася міцна гривня. Плюс – була низка факторів, пов’язаних із санкціями РФ. Відповідно, сукупно, це дало ефект спаду промисловості”.

Також заступник міністра пояснює спад росту об’ємів промисловості сезонністю.

Нагадаємо, наприкінці 2019-го року міністр економіки Тимофій Милованов заявив, що в Україні вже упродовж шести місяців спостерігається негативна тенденція – падіння промисловості. "Це свідчить про дію системних факторів, таких як нестача попиту, що поєднується із негативним впливом зміцнення гривні на конкурентоспроможність вітчизняних виробників". Міністр говорив, що в уряді створено штаб із протидії падінню темпів виробництва.

Перший заступник міністра Павло Кухта розповідає, що наразі вже напрацьована система координації уряду з промисловістю. “Це координаційні функції, пов’язані з роботою “Укрзалізниці”, портів, низкою інших інструментів, тобто, у важкі моменти підтримати, зняти низку проблемних питань, які заважають промисловості працювати. Але, довгостроково ми розуміємо, що відновлення промисловості і зростання промислового виробництва – це інвестиції”.

Наразі, за словами посадовця, є низка інструментів, яка дозволить підвищити інвестиційну привабливість України. “Вони стосуються і роботи з інвесторами, і вирішення інфраструктурних проблем, тому що вони є. Це питання і спроможності портів, і залізниць, питання наявності інфраструктури конкретно на виробничих майданчиках, там, де інвестори можуть щось побудувати, питання роботи місцевої влади з інвесторами, тому що місцева влада може багато-що контролювати на місці. Інстурменти є, і уряд намагається їх використати для залучення інвестицій”.

Сьогодні, в інтерв'ю виданню DW віцепрем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Дмитро Кулеба розповів, що Україна хоче укласти з Європейським союзом "промисловий безвіз" про визнання сертифікатів промислової продукції. "Угода про асоціацію  це тіло угоди і плюс протоколи до неї. Я думаю, що ми присвятимо 2020 рік переговорам з ЄС щодо того, якими саме мають бути ці зміни. Ми хочемо укласти новий протокол  про так званий "промисловий безвіз", тобто угоду про визнання сертифікатів промислової продукції". 

За даними Держстату, у листопаді 2019 року промислове виробництво в Україні скоротилося на 7,5%, у жовтні — на 5%, у вересні — на 1,1%. 

фото - ua.news 

Чому падає промисловість та як це зупинити – пояснює перший заступник міністра економіки Павло Кухта

Новини по темі