Мобільний додаток

НБУ заборонив ФОПам витрачати кошти з бізнес-рахунків на особисті потреби — коментує фінансист

10.01.2020 р., 12:48

8 січня набула чинності постанова Національного банку України, якою ФОПам забороняється витрачати кошти з бізнес-рахунків на особисті потреби. В ефірі Українського радіо голова Громадської ради при Державній регуляторній службі України Сергій Доротич прокоментував, чи зможуть нововведення сприяти значним додатковим надходженням до бюджету.

"Ця ініціатива була ухвалена лише з другої спроби. Трохи більше півроку її намагались прийняти. І за попереднього уряду вдалось переконати, і уряд, і НБУ, що немає потреби цього робити, оскільки це може лягти тягарем на мікробізнес. Але Національний банк хоче встановити більш жорсткі та прозорі правила для того, щоб контролювати ФОПів, які працюють на загальній системі оподаткування. І на практиці постанова може принести штрафи для відповідних фізичних осіб-підприємців", — зазначив Сергій Доротич.

Фінансист вважає, що постанова щодо заборони ФОПам витрачати кошти з бізнес-рахунків на особисті потреби не передбачає серйозних видозмін, насамперед, додаткових надходжень до державного бюджету.

"Ці нововведення нічого гарного для підприємців не принесуть, але так само можна констатувати, що якихось додаткових надходжень, окрім не великого розміру штрафів і контрольних перевірок, вони не принесуть і для держави. Більшість підприємців вже після спроби запровадити цю ініціативу поінформовані і не будуть зловживати. Тим паче, на сьогоднішній день існує можливість легко, протягом одного банківського дня, перекинути гроші з основного рахунку на рахунок фізичної особи і вберегти себе від штрафних санкцій. Як фінансисту, не до кінця зрозуміло, чого ж насправді домагається Національний банк, якої прозорості. Якоюсь мірою структурування полегшить адміністрування, але якихось серйозних видозмін, тим паче, надходжень до бюджету, я не вбачаю", — сказав він.

Нагадаємо, що зазначена норма вже обговорювалася в серпні 2019 року. Тоді в Нацбанку заявили, що вона носить "технічний уточнюючий характер" і фактично не містить змін для ФОП, оскільки "чинні вимоги Інструкції вже і так передбачають, що фізична особа, яка здійснює підприємницьку/незалежну професійну діяльність має відкрити у банку окремі рахунки — для здійснення підприємницької діяльності та для власних потреб. Тож і сьогодні фізична особа-підприємець може витрачати кошти з підприємницького рахунку лише для здійснення підприємницької діяльності".

Фото — facebook.com/NationalBankOfUkraine 

 НБУ заборонив ФОПам витрачати кошти з бізнес-рахунків на особисті потреби — коментує фінансист

Новини по темі