Мобільний додаток

Адвокати Добош та Маляр коментують слідчий експеримент у справі Шеремета

8.01.2020 р., 19:54

Владислав Добош, адвокат підозрюваної у вбивстві журналіста Шеремета Юлії Кузьменко вважає, що слідчий експеримент, який Національна поліція провела 2-го січня, не є повноцінним. Дія викликає ряд запитань не лише у її захисту, а й в інших правників. Адвокатка Анна Маляр в ефірі Українського радіо розповіла, що слідству недостатньо провести експеримент, аби довести схожість людей з оприлюдненого поліцією відео камер спостереження і підозрюваних Антоненка та Кузьменко.

Адвокатка та громадська діячка Анна Маляр вважає, що оприлюднені результати слідчого експерименту викликають у суспільстві дискусію через те, що порівнюються не очевидні речі. “У нас неодноразово оприлюднили відео у Верховній Раді, де ми все-таки впізнавали голоси або обличчя. У цій ситуації ми не можемо оцінити критично. Тому що навряд чи людина звичайним оком ідентифікує тих, хто на відео з тими, кого нам показують у якості підозрюваних. І треба не просто провести слідчий експеримент, а підтвердити цілою низкою доказів, що це — саме ті люди”.

Нагадаємо, 2 січня правоохоронці провели слідчий експеримент за участі підозрюваної у вбивстві журналіста Павла Шеремета Юлії Кузьменко. Слідчі спробували відтворити маршрут чоловіка та жінки, зафіксованих на камерах відеоспостереження біля місця паркування автівки Шеремета. Заради чистоти експерименту, Кузьменко була у літньому одязі.

Ці дії не можна вважати повноцінним слідчим експериментом, вважає захисник Юлії Кузьменко Владислав Добош. “Обставини подій не відповідають тим умовам, які зазначені на відео, окрім темної пори”. Години, зазначає Добош, також не збігаються з тим часом, який був на відео камер спостереження. “Це має важливий вплив, тому що освітлення зовсім різне о 10 вечора й о 2-й годині ночі. Тому це теж не на користь чистоти експерименту”.

Також, на думку Добоша, суттєвою деталлю є те, що Юлія Кузьменко брала участь у слідчому експерименті одна – двоє інших підозрюваних Андрій Антоненко та Яна Дугарь відмовились. “Юлія не відмовилась, вона – навпаки, наполягала на проведенні слідчого експерименту. Тому що він необхідний для того, щоб проводити подальші слідчі дії, що стосується антропометричного порівняння особи, яка є на відео 2016-го року і Юлії Кузьменко. Мова йде про зріст, фігуру, статуру, довжину рук, ніг. Тому ми на цей слідчий експеримент погодились. Але, по факту, він є урізаним. Повнішим би він був, якби проходив з Андрієм Антоненком. Можна було би порівняти їхній зріст відносно один одного тощо”.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: Адвокат Юлії Кузьменко пояснив, навіщо опублікував текст телефонної розмови підзахисної

Нагадаємо, 12 грудня Міністр внутрішніх справ України Арсен Аваков написав, що поліція затримала та оголошує підозру фігурантам провадження про вбивство Шеремета, який загинув унаслідок вибуху в авто 20 липня 2016-го року.

14 грудня суд узяв під варту добровольця та музиканта Андрія Антоненка, лікарку та волонтерку Юлію Кузьменко, військову медсестру Яну Дугарь лишили під домашнім арештом.

Ще двоє підозрюваних — подружжя ветеранів Ірина та Владислав Грищенко, які є фігурантами ще одного провадження про закладання вибухівки.

 Юлія Кузьменко під час слідчого експерименту, скріншот із відео Радіо Свобода

Адвокати Добош та Маляр коментують слідчий експеримент у справі Шеремета

Новини по темі