Мобільний додаток

Новим проєктом Коломойського стане Дубінський – аналітик Бобиренко

20.12.2019 р., 18:50

Політичний аналітик Віктор Бобиренко в ефірі Українського радіо розповів про співпрацю України з МВФ та новий проєкт Коломойського.

Програма:

Майбутня співпраця з МВФ залежить від того, як вирішиться питання з Коломойським

Досі триває судовий процес Приватбанку проти колишніх власників Ігоря Коломойського та Геннадія Боголюбова. Віктор Бобиренко вважає, що ця справа є однією з "червоних ліній" для України, наряду з Паризьким самітом, який відбувся на початку грудня. У Парижі було важливо не здати територію і не здати суверенітет України, і ця зустріч відбулася без явної зради.

"Червона лінія", пов’язана з Коломойським та Приватбанку, важлива для МВФ.

"Буквально напередодні Паризького саміту, щоб укріпити Зеленського та показати, що ми союзники, МВФ сказав, що ми починаємо нову програму на 5,5 млрд доларів, чим дали розуміти, що в МВФ – а за МВФ стоять Сполучені Штати – Україну не здадуть за жодних обставин", – нагадав Віктор Бобиренко.

Аналітик наголошує: для МВФ принципово, щоб Україна закрила історію з Коломойським, і націоналізований ПриватБанк не повернувся до колишнього власника ні у вигляді самого банку, ні у вигляді виплат. Адже Міжнародний валютний фонд не зацікавлений у тому, щоб видавати Україні гроші, які потім отримає олігарх.

"Основна умова: закрийте питання з Коломойським, і тоді будемо говорити про все інше. Офіс Зеленського зараз розтрубив, що домовились з МВФ. Так, домовились, але є одне але: чи ми закриємо це питання. Для того, щоб його закрити, українська сторона пішла на безпрецедентний крок – зареєстрували законопроєкт, який забороняє віддавати акції збанкрутілих банків колишнім власникам. Але цей законопроєкт все одно не встигне бути розглянутим до нового року. І ще одне але: заступник голови профільного комітету – Олександр Дубінський", – наголосив аналітик.

Тріумвірат Зеленський–Коломойський–Пінчук не житиме довго

Віктор Бобиренко пояснив, що зараз при владі фактично опинився тріумвірат Зеленський–Коломойський–Пінчук. При цьому двоє з них – характерні олігархи, а Володимир Зеленський, можливо, й щиро хоче щось зробити, але його "обсадили" людьми Пінчука і Коломойського.

“Якщо зараз вийде так, що Приват не віддадуть Коломойському, він образиться. Бо він чесно вважає, що це він зробив президента Зеленського, – пояснив аналітик. – Усі Володимиру Олександровичу скажуть, що він сам себе зробив, і я це підтверджу. Бренд у цій ситуації більше важить, ніж гроші. Бренд Зеленського виграв у грошей, у політики, у ідеології, у всього. Головне - репутаційно не спалити бренд”.

Аналітик переконаний, що нинішній союз не буде довговічним. Адже Коломойський хоче повернути ПриватБанк та бути першим серед інших олігархів, і його не задовольнить позиція одного з багатьох.

“Історія показує, що союз трьох довговічним не буває. У Коломойського зараз два шляхи. Перший: змиритися і стати одним з десятка багатих людей, уже не таким багатим,  і змиритися з тим, що у нього немає визначального впливу. Але ж Ігор Валерійович - дуже амбітний боєць. Швидше за все, він буде намагатися взяти своє, але з іншого боку. А найкраще для цього підходить Дубінський”, – припускає Віктор Бобиренко.

 

На фото Віктор Бобиренко і Марта Мольфар

Новий проєкт Коломойського – Олександр Дубінський

Віктор Бобиренко вважає, що Олександр Дубінський – це персона, яка цілком може стати новим проєктом Ігоря Коломойського для досягнення його цілей. Він вже зараз активно працює як блогер та використовує майданчик парламенту для реалізації прагнень Коломойського.

"Будь-який виступ Дубінського - це 120-170 тисяч переглядів, у нього мільйон підписників, він має вплив. Якщо Зеленський втрачатиме рейтинг, у нашому світі постправди рейтинг збиратиме той, хто гучніше кричатиме. Дубінський - епатажний блогер, а тепер він матиме майданчик ще й як депутат. Зараз його завдання - виконувати волю Ігоря Валерійовича, критикувати колишній і нинішній Нацбанк. Дубінський потроху покльовує і своїх братів зі "Слуги народу", намагається перетягти на себе ковдру головного борця з корупцією, і це, звісно, даватиме йому очки", – зазначає аналітик. 

Вже сьогодні Олександр Дубінський має значний ресурс, який, припускає Віктор Бобиренко, у разі перевиборів може допомогти йому зі старту набрати 5% та отримати свою фракцію.

"Щонайменше він може повторити подвиг Олега Ляшка. Вони не перетинаються за електоральними лініями: електорат Ляшка - це село, то тут електоральна група - люмпен міський, з Півдня, Центру та Сходу, з промислових міст. Це люди - мої ровесники, близько 40 років, які, можливо, і вивчились,але нічого не досягли в житті, це люди незадоволені, злі, які говорять з телевізором. Усі ці люди будуть або Дубінського, або Шарієвськими", – говорить аналітик. 

Більше того, до Дубінського можуть перетікати електорат від інших політичних сил, які або втрачають підтримку, або просто є "нудними".

"Якщо люди підуть від Зеленського або від ОПЗЖ, вони кудись перетечуть. Вакууму не буває. У ОПЗЖ є три канали, але вони скучні. Нудний Бойко, нудний Медведчук. Навіть коли вони говорять речі, які подобаються, вони не можуть говорити їх мовою Сашка Дубінського. "Вони тирять наші гроші", – і все, народ трясе. А Медведчук це говорить мовою нудних юристів, це нікому не цікаво", – ділиться Віктор Бобиренко.

Насамкінець, просуванню Олександра Дубінського може посприяти не райдужна ситуація в українській економіці.

“Прогноз по економіці – у найкращому випадку вона буде як зараз. Дуже повільне зростання, 3% на рік. І то не факт, з двох причин: по-перше, спад у Європі, по-друге, по демографічній причині. Найактивніша частина населення виїжджає", – розповів аналітик.

У цій ситуації, вважає він, Олександр Дубінський може зібрати значну підтримку, критикуючи владу з усім притаманним йому епатажем.

Слухай розмову повністю в ефірі Українського радіо! 

На фото Віктор Бобиренко і Марта Мольфар

Новим проєктом Коломойського стане Дубінський – аналітик Бобиренко

Новини по темі