Мобільний додаток

Допінговий скандал між Росією і ВАДА: чому важлива перемога будь-якою ціною?

12.12.2019 р., 18:24

Спортивний журналіст Кирило Крижановський в ефірі Українського радіо прокоментував, чому Росія на державному рівні підтримує допінгові програми для спортсменів та якими можуть бути наслідки того, що Всесвітнє антидопінгове агентство позбавило Росію права участі в усіх чемпіонатах світу та Олімпійських іграх на 4 роки.

Спортивний журналіст прокоментував, чому російська футбольна збірна все одно матиме право грати на Євро-2020, і одне з міст, де відбудуться футбольні матчі, є Санкт-Петербург, оскільки УЄФА на вважає Всесвітнє антидопінгове агентство організатором найголовніших заходів.

"ФІФА має на це реагувати, тому що вони входять в цю антидопінгову програму. А от УЄФА — це наскільки незалежний орган, який може робити все, що він хоче робити, і там замішані такі великі гроші, що вони дійсно проігнорують це. Росія у футбольному світі — країна, яка дає великі гроші на футбол, Газпром є одним з основних спонсорів Ліги Чемпіонів, тому УЄФА як організація ніколи не відмовиться від цих грошей. Тобто великі російські гроші роблять свою справу. Але ФІФА має зреагувати, і я не впевнений, що Росія зможе грати на чемпіонаті світу у Катарі в 2022 році", — сказав Кирило Крижановський.

Крижановський зауважив, наскільки спорт є політизованим та чому Росія на державному рівні підтримує допінгові програми для спортсменів.

"Велика політика і великий спорт пов’язані на 100%. Я вважаю, що спортивні перемоги — це державна політика для Росії, а саме: перемога будь-якою ціною, наші спортсмени найкращі. І це найлегший спосіб якось дати своїм співгромадянам громадянам гордість за свою країну. Тому вони на державному рівні підтримують цю програму, коли якісь секунди у різних видах спорту можуть вирішуватись за рахунок допінгу. Тому такого масштабу програми, я вважаю, тільки у Росії. Проблема допінгу існує у професійному спорті багато років і багато видатних спортсменів вживали допінг, але на державному рівні це прерогатива країн третього економічного світу, коли перемоги важливіші за сам процес та за чистоту спорту. Для Росії це звична ситуація. Якби такий скандал був в якійсь цивілізованій країні Європи чи США, тоді б все закінчилося тюрмою для багатьох чиновників, які у цьому брали б участь. У Росії будуть навпаки захищати, тому що вони брали участь у державній програмі перемог, які потрібно було здобувати-будь якої ціною", — пояснив експерт.

Cпортивний журналіст також додав, якими можуть бути наслідки того, що Росію позбавили права участів усіх чемпіонатах світу та Олімпійських іграх на 4 роки.

"Вони можуть закритися в плані спорту, як вони мріють свій Інтернет зробити, об’єднатися з іншими країнами, які чогось не можуть досягти чесно. Я вважаю, що ця історія для Росії може мати саме негативні наслідки. А для спорту інших країн — дуже важко спрогнозувати. Бо не відсторонили всіх спортсменів з Росії. Це було вибіркове рішення, тому що певна частина може брати участь, а інша частина не може. І у зв’язку з тим, що якась частина все ж таки зможе брати участь, можливі певні махінації. Якби вони хотіли повністю очистити спорт від допінгу з Росії, вони б усім заборонили брати участь. Я вважаю, що Росія спробує якось вирішити це питання на грошовому рівні, на рівні федерацій чи домовленостей, бо їм це притаманно. А як відреагує ВАДА, спортивний світ — цього не можу спрогнозувати", — сказав Крижановський.

Зазначимо, 9 грудня Всесвітнє антидопінгове агентство позбавило на чотири роки Росію права участі в усіх чемпіонатах світу та Олімпійських іграх.

Фото — uk.reuters.com

Допінговий скандал між Росією і ВАДА: чому важлива перемога будь-якою ціною?

Новини по темі